Jestem widoczny, jestem bezpieczny” w RCKP

fot. KMP Krosno fot. KMP Krosno

W Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbył się finał kampanii „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”. Podczas spotkania z uczniami krośnieńskich szkół podstawowych, policjanci promowali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypominali o obowiązku noszenia odblasków.

Krośnieńscy policjanci włączyli się do działań promujących kampanię „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”. Adresowaną dla uczniów szkół podstawowych akcję zorganizowano w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Celem kampanii jest popularyzacja znajomości przepisów ruchu drogowego wśród najmłodszych oraz poprawa bezpieczeństwa na drodze dzieci i młodzieży. W spotkaniu uczestniczyło ponad 500 uczniów z 14 szkół podstawowych.

Policjanci razem ze strażakami oraz przedstawicielem straży miejskiej zorganizowali dla pierwszoklasistów konkurs wiedzy. W trakcie spotkania mundurowi informowali o skutkach nieodpowiedzialnych zachowań na drodze oraz przestrzegali przed nieostrożnym obchodzeniem się z ogniem.

Dla wszystkich uczestników spotkania przygotowano tematyczne kolorowanki oraz świecące zawieszki. Każda ze szkół została ponadto wyposażona w pakiety bezpieczeństwa. Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo dzieci na drodze.

red. fot. KMP Krosno

 

Partnerzy portalu: