Opłatek Maltański - Wieczerza Wigilijna w Dworze Kombornia

Wieczerza Wigilijna odbędzie się 10.12.2019 w Centrum Bankietowo-Konferencyjnym Dworu Kombornia. Honorowy Patronat nad tym uroczystym przedświątecznym spotkaniem objął JEM ks. Arcybiskup Metropolita Przemyski Adam Szal. Opiekę duszpasterską podczas całego spotkania sprawować będzie ks. Andrzej Wydrzyński.

Jak co roku podczas kolacji będzie opłatek i życzenia, będzie modlitwa i tradycyjna kolacja wigilijna ufundowana przez Restaurację Magnolia. Będzie wspólne kolędowanie, a choinka i uroczyście nakryte wigilijne stoły będą wzmacniały rodzinną atmosferę Świąt. Święty Mikołaj rozda wszystkim dzieciom prezenty, a każda dorosła osoba otrzyma paczkę z najpotrzebniejszymi artykułami.

O akcji:
Ogólnopolska akcja charytatywna Opłatek Maltański, organizowana jest przez Zakon Maltański w Polsce nieprzerwanie już od 18 lat, a jej misją jest ofiarowanie duchowego i materialnego wsparcia potrzebującym, rodzinom wielodzietnym, osobom samotnym i niepełnosprawnym w okresie świat Bożego Narodzenia. Kierunek charytatywnych działań opłatkowych skupia się wokół pomocy potrzebującym:
- poprzez wsparcie materialne (każda zaproszona osoba otrzymuje żywność, słodycze i kosmetyki, dzieci otrzymują także zabawki), ale przede wszystkim w sposób duchowy:
- poprzez zaproszenie do wspólnoty stołu wigilijnego, do dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy oraz posiłku.

Zachęcamy do pomocy:
Zbiórka darów na Opłatek Maltański trwa przez cały rok, poszerzając tym samym skalę pomocy. Tegoroczne przygotowania już zostały rozpoczęte. Wszyscy, którzy chcą włączyć się w dzieło Opłatka mogą to uczynić na kilka sposobów:

§ wpłata pieniężna na konto
Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Krakowie, adres: Al. Kasztanowa 4a, 30-227 Kraków NIP: 677-236-81-11 ; REGON : 122532627 Konto w PKO Bank Polski SA, Oddział 1 w Krakowie nr: 39 1020 2892 0000 5102 0523 8771 z dopiskiem „Opłatek Maltański, Dwór Kombornia” (jeśli braknie dopisku, pieniądze nie wpłyną na odpowiednie konto).

§ pomoc rzeczowa
Każdy dar rzeczowy może stanowić uzupełnienie świątecznej paczki dla potrzebujących. Może to być żywność o długim terminie ważności, zabawki, produkty papiernicze, książki, przybory szkolne, elementy ubrania takie jak czapki, rękawiczki, szaliki. Pomoc rzeczową prosimy przekazywać Maltańskiej Służbie Medycznej w Krośnie ul. Wyspiańskiego 20, kontaktując się uprzednio z p. Dariuszem Sałatą (tel: +48694484569, e mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ).

§ pomoc organizacyjna
Coroczne przygotowanie i organizacja Opłatka Maltańskiego zawsze odbywa się przy udziale wolontariuszy – osób, które włączają się w dzieło angażując swój czas i możliwości.

red.

 

Partnerzy portalu: