Szlachetna Paczka ruszyła! Wybierz rodzinę i przygotuj dla niej paczkę

16 listopada miało miejsce oficjalne otwarcie bazy rodzin włączonych do projektu SZLACHETNA PACZKA. Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w projekcie i wybraniu rodziny, której sprawuje się paczkę świąteczną z najpotrzebniejszymi produktami.

Wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny, wybrać województwo Podkarpackie, a następnie powiat krośnieński.


- Gdy w lipcu rozpoczynaliśmy kampanię poszukiwania wolontariuszy liczyliśmy na dziesięć osób. Jednak okazuję się, że na Naszym terenie osób o wielkim sercu jest dużo dużo więcej ostatecznie - mamy aż 40 zwartych i przeszkolonych do pracy SuperW. Już od początku października wyruszyliśmy „w świat” do rodzin by łącznie odwiedzić ich blisko 200. To ogromna liczba, szeroki był również teren Naszego działania – Gmina Miejsce Piastowe, Gmina Iwonicz Zdrój, Gmina Rymanów, Gmina Jedlicze, Gmina Chorkówka, Gmina Korczyna, Gmina Wojaszówka, Gmina Krościenko Wyżne i teraz Miasta Krosno. Do SZLACHETNEJ PACZKI włączane są rodziny biedne z trudnymi sytuacjami materialnymi. Szczególną uwagę zwraca się na historię rodziny i przyczyny sytuacji, dochód przypadający na jednego członka rodziny, postawę – czy rodzina podejmuje jakieś kroki by zmienić swoją sytuację. Celem Paczki jest mądra pomoc, która daje szanse na zmianę. W tym roku do do projektu włączyliśmy już ponad 60 rodzin dla których SZLACHETNA PACZKA będzie impulsem do zmiany i pozwali im „stanąć na nogi”, a to nie koniec, gdyż do 1 grudnia będziemy nadal odwiedzać rodziny. W roku ubiegłym było ich 118 i rejon Krosno był największym w całej Polsce. - piszą organizatorzy wydarzenia.


Co teraz?
Ruszył czas poszukiwania Darczyńców. Na stronie wybieramy osoby, którym chcemy pomóc, według kryteriów, takich jak m.in. samotność, wielodzietność, choroba .
W specjalnym formularzu deklarujemy chęć przygotowania paczki i czekamy na kontakt od wolontariusza, który doradzi w kompletowaniu rzeczy, jakie dana rodzina wymieniła jako swoje potrzeby. To wolontariusz ma bezpośredni kontakt z obdarowywanymi ludźmi. To do niego można dzwonić z każdym pytaniem. Warto także docenić właśnie to, że wolontariusze poświęcają sporo swojego czasu, by wszystko „dograć”. Paczkę możemy przygotowywać ze znajomymi czy współpracownikami. Gotowy podarunek przekazujemy do magazynu w Krośnie. Jeśli nie masz z kim zrobić Paczki, a chciałbyś coś przekazać na rzecz potrzebujących - zgłoś się do organizatorów (kontakt poniżej).


W dniach 6-7-8 grudnia odbędzie się Finał Szlachetnej Paczki - to wtedy rodziny otrzymują paczki od Darczyńców, za pośrednictwem wolontariuszy. 

Dane kontaktowe:
Gabriela Kuźnar
tel: 516 978 450
Lider Rejonu Krosno

red.

 

Partnerzy portalu: