„Choinka łączy nas” - wyjątkowe drzewka w bibliotece

czwartek, 05 grudzień 2019 08:15
fot. PBW fot. PBW

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie zorganizowała wyjątkowe ubieranie drzewka bożonarodzeniowego w swojej siedzibie. Zaproszono uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Lasy Państwowe. 

R E K L A M A

W środę 4 grudnia br. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie odbyło się wspólne ubieranie drzewka bożonarodzeniowego. Uczestnicy Terapii Zajęciowej wykonali oryginalne, kolorowe i do tego pachnące ozdoby. 

- W tym roku postanowiliśmy zrobić coś niebanalnego. I tak zrodził się pomysł na stworzenie choinki w stylu EKO. Zaprosiliśmy do współpracy Warsztat Terapii Zajęciowej i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie - mówi Małgorzata Szybiak, dyrektor PBW - Choinki są żywe, podarowane przez Lasy Państwowe w Krośnie, a ekologiczne ozdoby wykonane są własnoręcznie przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej. Impreza miała na celu wsparcie osób niepełnosprawnych oraz zapobieganie wykluczeniu społecznemu.

- Chciałabym bardzo podziękować pracownikom biblioteki, za to zaprosili nas tutaj i za to, że mogliśmy zaprezentować umiejętności naszych uczestników oraz ich prace, które na co dzień tworzą w pracowniach - mówi Bernarda Gorczyczewska - dyrektor Warsztatu Terapii Zajęciowej prowadzony przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Krośnie. - Te prace, które dzisiaj możemy tutaj podziwiać wykonane są w pracowni dekoracyjnej i ceramicznej. Prace w całości wykonane są ręcznie w Warsztatach Terapii Zajęciowej, gdzie na co dzień z rehabilitacji korzysta 45 uczestników. 

Starannie przygotowane dekoracje świąteczne będzie można kupić niebawem na jarmarkach bożonarodzeniowych m.in. w Galerii VIVO. 

 

red. fot. Krosno112.pl, PBW