Szlachetna Paczka trafiła też do wielu rodzin z naszego regionu

niedziela, 08 grudzień 2019 19:49
fot. Anna Płoucha - Krosno112.pl fot. Anna Płoucha - Krosno112.pl

XIX edycja SZLACHETNEJ PACZKI właśnie się skończyła. Kolejny raz wśród wielu rejonów w Polsce, było również wiele rodzin z Krosna i powiatu krośnieńskiego.

R E K L A M A

Już od 6 grudnia wolontariusze rozpoczęli pracę w magazynach SZLACHETNEJ PACZKI – które mieściły się na PWSZ w Krośnie oraz w szkole w Dukli. Kilkudziesięciu wolontariuszy zwartych i gotowych wraz ze strażakami z jednostek: OSP Głowienka, OSP KSRG Dukla, OSP KSRG Krosno - Turaszówka, OSP KSRG Równe, OSP Poraj, OSP KSRG Kobylany, OSP Faliszówka, OSP Długie, OSP KSRG Krościenko Wyżne, OSP KSRG Pustyny i OSP Łączki Jagiellońskie pomagało w rozwożeniu paczek.

Działania rozłożone były na trzy dni: piątek, sobotę i niedzielę. Darczyńcy z całej Polski oraz z zagranicy dostarczali Paczki do magazynów, a z niego strażacy transportowali je prosto do rodzin. Do tego weekendu wolontariusze przygotowywali się już od wakacji: najpierw rekrutacja wolontariuszy, następnie szkolenia i odwiedzanie rodzin. Na koniec poszukiwanie Darczyńców.

- Na szczęście udało się pomóc każdej rodzinie i w wielu domach przed świętami zapanowała prawdziwa radość - mówi główna koordynator Szlachetnej Paczki z Krosna - Dzisiaj korzystając z możliwości chciałabym wszystkim PODZIĘKOWAĆ, wszystkim dzięki którym ten projekt się udał. Na początku nieocenionym Wolontariuszom – za odwiedzenie rodzin, za wypełnienie dokumentów, za poświęcony czas, czujne oko i otwarte serce. Następnie Strażakom, którzy poświęcili cały weekend, by Paczki dotarły do wszystkich rodzin oraz Bieszczadzkie WOPR za udostępnienie samochodu do rozwożenia Paczek. Wszystkim szkołom z powiatu krośnieńskiego, które organizowały zbiórki żywności dla naszych rodzin i Akademia Przyszłości Podkarpackie Krosno - z której dzieciaki ozdobiły Paczki ręcznymi rysunkami. Dziękujemy również firmom: Wino i Talerzyki, Karpiel Pub, Pasta&Basta, Hotel Restauracja TWIST, Piekarnia Kopacz, Piekarnia M.Krukierek, Cukiernia "Jagusia", Klub K15 - którzy przekazali nam pizzy, gulasze i słodkości abyśmy mieli siły do pracy!

78830109 2501815879872629 2026047583759106048 n

red. fot. Anna Płoucha