Włoskie ferie uczniów z Naftówki

fot. Naftówka fot. Naftówka

Z bardzo bogatym programem poznawczym, aktywnie i w ciekawej formie część uczniów z Naftówki, głównie z klas ratowniczych i bezpieczeństwa wewnętrznego, spędziła ferie zimowe biorąc udział w wycieczce do Włoch.

Piękna, słoneczna i ciepła pogoda z dojrzałymi pomarańczami i mandarynkami na drzewach oraz cudowne miejsca, które zwiedzali przeniosła ich w inny wymiar, w którym chętnie zostaliby dłużej. W programie wycieczki znalazło się m.in. zwiedzanie Florencji, kolebki renesansu, Sieny, Pizy ze słynną krzywą wieżą i Rzymu/Lateran, Coloseum, Plac Wenecki, Ołtarz Ojczyzny, Kapiotol, Kolumna Trajana, Forum Romanorum, Panteon, Fontanna Di Trevi, Schody Hiszpańskie, Piazza Navona, Bazylika Watykańska.

Poza tymi miejscami uczestnicy odwiedzili na południu Italii cmentarz poległych w II wojnie światowej polskich żołnierzy w bitwie o Monte Cassino, a także zwiedzili Pompeje, które po erupcji Wezuwiusza w 79 roku naszej ery zostały przykryte warstwą pyłu wulkanicznego i lawy. Ta blisko 7 metrowa warstwa pyłu śmiertelnie dławiąc jego mieszkańców zachowała świadectwo życia jego mieszkańców, na zawsze unieruchamiając ich w momencie tragedii.

W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili największą i najpiękniejszą jaskinię w Europie, tj. Postojnske Jame na Słowenii. W ubiegłym roku młodzież z klas ratowniczych podczas ferii zimowych zwiedzała Grecję z równie bogatym poznawczo programem.

- Gorące pozdrowienia dla redakcji Krosno112 i Czytelników z Włoch przesyłają uczniowie z Naftówki, z klas ratowniczych i bezpieczeństwa wewnętrznego! Młodzież aktywnie i ciekawie spędza ferie zimowe. To co wcześniej widzieli na stronach podręcznika do historii mogli zobaczyć na żywo - mówi opiekun i nauczyciel Zbigniew Moskal z Naftówki. 

red. fot. ZSN-G Naftówka

 

Galeria

 

Partnerzy portalu: