Przedsiębiorco możesz się już starać o niskooprocentowaną pożyczkę

fot. pixabay fot. pixabay

Powiatowy Urząd Pracy w Krośnie rozpoczął nabór wniosków na pożyczki z Funduszu Pracy. Jakie są warunki przyznania i kto może się o nią starać?

W ramach tarczy antykryzysowej przedsiębiorcy zatrudniający do dziesięciu osób mogą się już starać o pożyczkę. Nie będą jej musieli zwracać. Warunek jest jeden – nie zwolnią nikogo w czasie kryzysu.

Pożyczka, do 5 tys. zł, udzielana jest na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy, który prowadził działalność gospodarczą przed 1 marca.

Okres spłaty może wynieść nawet 12 miesięcy, z karencją w spłacie kapitału wraz z odsetkami przez trzy miesiące od dnia udzielenia pożyczki.

Pożyczka wraz z odsetkami będzie podlegała umorzeniu, kiedy mikroprzedsiębiorca utrzyma stan zatrudnienia, w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy w stosunku do stanu zatrudnienia na 29 lutego, przez okres 3 miesięcy od dnia udzielenia pożyczki.

Wniosek o pożyczkę należy złożyć w formie elektronicznej, poprzez platformę praca.gov.pl (po opatrzeniu ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym).

Powiatowy Urząd Pracy w Krośnie przypomina, że z uwagi na szczególną sytuację spowodowaną COVID-19 i w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się wirusa, bezpośrednie przyjmowanie klientów w urzędzie wstrzymane jest do odwołania.

Wniosek o pożyczkę i wszelkie informacje można znaleźć
na stronie Powiatowego Urzędu Pracy
krosno.praca.gov.pl 

red.

 

Partnerzy portalu: