Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie przekaże fundusze dla szpitali na walkę z koronawirusem

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

210 tys. zł trafi do placówek medycznych w regionie, w którym działa RDLP w Krośnie, m.in. do Centrum Medycznego w Łańcucie i Szpitala Powiatowego w Mielcu.

Z inicjatywą zaangażowania Lasów Państwowych w walkę z epidemią koronawirusa wyszedł Minister Środowiska.

Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych po konsultacji z dyrektorami regionalnymi, wyraziła wolę wsparcia finansowego w wysokości 2 mln zł, z przeznaczeniem m.in. na zakup respiratorów do szpitali znajdujących się na terenie danej Regionalnej Dyrekcji.

- W tym trudnym dla nas wszystkich czasie – w czasie epidemii – każda okazana pomoc jest dużym wsparciem – podkreśla Michał Woś, minister środowiska. I dodaje, że za dwa miliony złotych można zakupić szereg potrzebnych teraz środków do ratowania zdrowia i życia. Polska Służba Zdrowia codziennie walczy o ludzkie życie. Dziękuję wszystkim, którzy włączają się w walkę z epidemią – mówi.

Lasy Państwowe zgłaszają też swoją gotowość do dalszej pomocy. M.in. poprzez udostępnienie ośrodków wypoczynkowo-szkoleniowych, znajdujących się na terenie jednostek organizacyjnych Lasów Państwowych.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie na walkę z koronawirusem przekazała 210 tys. złotych.
- 80 tys. dla Centrum Medycznego w Łańcucie na zakup respiratora i środków ochrony indywidualnej, 24 tysiące dla Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego Szpitala Powiatowego w Mielcu, również na zakup respiratora – wylicza Edward Marszałek, rzecznik RDLP w Krośnie.
Z pieniędzy Lasów Państwowych skorzysta łącznie osiem placówek medycznych w naszym regionie.

red. fot. Krosno112.pl

 

Partnerzy portalu: