Laptopy dla uczniów z powiatu krośnieńskiego

Laptopy dla uczniów z powiatu krośnieńskiego fot. Starostwo Powiatowe w Krośnie

Powiat Krośnieński złożył wniosek w ramach projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 o dofinansowanie zakupu laptopów dla uczniów i nauczycieli, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację lekcji w trybie zdalnym.

Dzięki uzyskanej dotacji w wysokości 80 tys. zł, samorząd Powiatu zakupił 32 nowe laptopy z niezbędnym oprogramowaniem, które już zostały przekazane do szkół ponadpodstawowych prowadzonych i dotowanych przez Powiat Krośnieński. Sprzęt komputerowy z rąk starosty krośnieńskiego Jana Pelczara i wicestarosty Andrzeja Guzika odebrali dyrektorzy Zespołu Szkół w Iwoniczu, Zespołu Szkół w Jedliczu, Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Jedliczu, Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Iwoniczu – Zdroju, Zespołu Szkół przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu oraz Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym. W przekazaniu uczestniczyły również dyrektor – etatowy członek Zarządu Powiatu Monika Subik i dyrektor Centrum Usług Wspólnych Powiatu Krośnieńskiego Renata Piękoś.

– Dyrektorzy naszych placówek już wcześniej informowali nas, w których szkołach pojawiła się konieczność zakupu sprzętu komputerowego. Uwzględniliśmy te prośby i przygotowaliśmy odpowiedni wniosek. Laptopy zostały rozdysponowane między szkoły i trafią do potrzebujących uczniów. Później sprzęt wróci do szkół i będzie wykorzystany jako pomoc dydaktyczna – podkreśla starosta Jan Pelczar.

Projekt „Zdalna szkoła” jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławkach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe Na walkę z wykluczeniem cyfrowym uczniów do tej pory rząd przeznaczył ponad 187 mln zł.

źródło: Starostwo Powiatu Krośnieńskiego

 

Partnerzy portalu: