Bieszczadzka Kolejka Leśna rozpoczęła sezon letni. Kursuje w czerwcowe weekendy i w czwartki

Bieszczadzka Kolejka Leśna rozpoczęła sezon letni. Kursuje w czerwcowe weekendy i w czwartki FB Bieszczadzka Kolejka Leśna

Z pewnymi ograniczeniami, związanymi z epidemią koronawirusa, można się już wybrać w podróż Bieszczadzką Kolejką Leśną. Kursuje w czwartki, soboty i niedziele. W tygodniu dla turystów udostępniana jest drezyna.

W czerwcowe weekendy (20-21 i 27-28.06) oraz w poniedziałek i wtorek (29 i 30 czerwca) Bieszczadzka Kolejka Leśna będzie kursować cztery razy dziennie. O godz. 9:30 i 13:00 na trasie Majdan – Przysłup – Majdan, oraz o godz. 9:30 i 12:00 na trasie Majdan – Balnica – Majdan.

W czwartki (18 i 25 czerwca) o godz. 10:00 kolejka wyruszy do Balnicy.

Pracownicy BKL zachęcają do zakupu biletów online. Można to zrobić na stronie kolejka.bieszczady.pl w zakładce „Kup bilet”. Bilet można też kupić w dniu przejazdu, w kasie na stacji w Majdanie. Koszt to – 27 zł (22 zł – ulgowy).

Dodatkowo od poniedziałku do piątku dla rodzin i małych grup (max 8 osób) Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej proponuje przejazdy drezyną (z napędem silnikowym) na trasach: Majdan – Balnica – Majdan (300 zł), Majdan – Solinka – Majdan (250 zł) oraz Majdan – Dołżyca – Majdan (250 zł).

Dostępność tras, terminów i godzin przejazdu jest uzależniona od możliwości organizacyjnych (informacja i rezerwacja – tel. 13 46 863 35).

Stacja w Majdanie z ekspozycją jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00, a w soboty i niedziele od godziny 8:00 do 16:00.

Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej informuje, że w związku z epidemią koronawirusa wprowadzone zostały środki zapobiegawcze. M.in. ograniczenie liczby miejsc w wagonach kolejki – do 24, a korzystający z przejazdu zobowiązani są do zajmowania tych samych miejsc podczas podróży w obie strony.

tom

zdjęcia: FB Bieszczadzka Kolejka Leśna

 

Partnerzy portalu:

beniaminek2020lostark-logojubiler-jaracz-logologoAnonseKrosnojasion24metkro