Uważajcie! Na ścieżce do wodospadu w Iwli, w ziemi pojawiły się dziury!

sobota, 20 czerwiec 2020 12:59
fot. OSP Iwla fot. OSP Iwla

Po obfitych deszczach w Iwli (gm. Dukla) na ścieżce prowadzącej do wodospadu pojawiły się dziury w ziemi. Miejsce zabezpieczyli strażacy.

W środę przez Iwlę przetoczyła się potężna burza, powodując wiele podtopień budynków (w tym remizy OSP - przeczytaj) oraz osunięcie się ziemi. 

Wieczorem strażacy OSP Iwla zostali powiadomieni o pojawieniu się niebezpiecznych dziur na ścieżce prowadzącej do malowniczego wodospadu w ich miejscowości. Dawniejna tym terenie istniał młyn i prawdopodobnie dlatego obfita ulewa spowodowała odkrycie dziur. 

Strażacy zabezpieczyli taśmą ostrzegawczą niebezpieczne miejsca. Przy okazji zaapelowali o rozwagę i zadbanie o własne bezpieczeństwo wybierających się turystów w rejon wodospadu. - Wiemy że w ostatnim czasie jest to mocno oblegane miejsce turystyczne w naszym regionie, dlatego apelujemy o zachowanie najwyższej ostrożności! - mówią strażacy z OSP Iwla. 

Niespełna dwa lata temu służby ratunkowe musiały interweniować, po tym jak do głębokiej dziury po starym młynie wpadł mężczyzna (przeczytaj). 

ded.
fot. OSP Iwla