Urzędnicy też pompują. #GaszynChallenge zatacza coraz szersze kręgi

wtorek, 23 czerwiec 2020 20:58

Ogólnopolska akcja charytatywna #GaszynChallenge jest coraz bardziej popularna. Do sportowej akcji, której towarzyszy chęć wsparcia chorych dzieci dołączają urzędnicy.

#GaszynChallenge to akcja, która polega na zrobieniu 10 pompek lub przysiadów i zbiórce pieniędzy na rzecz chorego dziecka. Taką formę wsparcia rozpoczął Marcin Topór, strażak z OSP w Gaszynie. Uruchomił w ten sposób machinę pomocy walczącemu z rdzeniowym zanikiem mięśni Wojtusiowi. Zbiórka zakończyła się sukcesem. Szybko uzbierano potrzebne na leczenie chłopca pieniądze.

Ale akcja nie zatrzymała się. „Pompki” pomagają teraz innym dzieciom.

W poniedziałek (22 czerwca) pompowali, nominowani przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie, pracownicy Starostwa Powiatowego i podległych mu jednostek administracyjnych (CUW, PCPR, PZD, PINB i PUP). Jako kolejnych do wyzwania starosta wskazał Urząd Miasta Krosna, KM PSP w Krośnie oraz Urząd Gminy w Rymanowie.

 

Rymanowscy urzędnicy we wtorek (23 czerwca) wykonali zadanie. Burmistrz Wojciech Farbaniec do udziału zaprosił pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej w Rymanowie, Uzdrowiska Rymanów oraz Urzędu Gminy w Jaśliskach.

Również we wtorek „pompowali”, nominowani przez Radę Sołecką z Łężan, pracownicy Urzędu Gminy w Miejscu Piastowym. Jako kolejnych do wykonania zadania wskazali Gminę Chorkówka, SPG ZOZ w Miejscu Piastowym i LUKS Burza Rogi.

red.

zdjęcia: Tomasz Jefimow