Kierowcy, stan techniczny i prędkość pod kontrolą. Policja i WITD kontrolują autobusy z dziećmi

Kierowcy, stan techniczny i prędkość pod kontrolą. Policja i WITD kontrolują autobusy z dziećmi fot. pexels.com

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji i Inspekcji Transportu Drogowego. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek.

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dzieci i młodzieży, podejmują szereg inicjatyw, których celem jest poprawa stanu bezpieczeństwa na polskich drogach. Jedną z nich jest przygotowanie wykazu miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek.

Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu województwa podkarpackiego wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

wykaz bus

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Jednocześnie informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Inspektorzy z WITD w Rzeszowie oraz z oddziałów w Krośnie i Jarosławiu, wzorem lat ubiegłych będą realizować kontrole autokarów z tą jednak różnicą, iż ze względu na trwającą pandemię nie wyznaczony został stały punkt do ich przeprowadzania.

- Zachęcamy jednocześnie rodziców i organizatorów wyjazdów aby zgłaszać chęć przeprowadzenia kontroli telefonicznie lub mailem w Wojewódzkim Inspektoracie Drogowym w Rzeszowie. Prosimy jednak aby zrobić to z wyprzedzeniem tak abyśmy mogli zaplanować kontrolę w dniu wyjazdu dziecka. Każdorazowo jak zwykle w tego typu kontrolach podejmiemy się sprawdzenia stan technicznego pojazdu, m.in. układ hamulcowego, kierowniczego, stan ogumienia i oświetlenie, czyli tych elementów, które decydują o bezpiecznej podróży. Dodatkowo zbadamy trzeźwość kierowców oraz poddamy analizie ich czas pracy. - czytamy na stronie WITD w Rzeszowie. 

Zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu: 17 850 46 71

red.

 

Partnerzy portalu:

beniaminek2020lostark-logojubiler-jaracz-logologoAnonseKrosnojasion24metkro