Wracają badania profilaktyczne w mammobusach

Wracają badania profilaktyczne w mammobusach Lux Med

Po przerwie w działalności, związanej z epidemią koronawirusa, kolejne placówki ochrony zdrowia wracają do pracy. Po fizjoterapii (na początku maja) i sanatoriach (w połowie czerwca) działalność wznawiają mammobusy.

W lipcu bezpłatne badania w Krośnie i pięciu miejscowościach w powiecie krośnieńskim będą wykonywane w mobilnych pracowniach LUX MED.

Program Profilaktyki Raka Piersi, finansowany przez NFZ, skierowany jest do kobiet w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatniego roku lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

- Badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta - informuje Anna Niemirska z firmy LUX MED.

W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy panie. To zapewnia możliwość utrzymania dystansu 2 metrów. - Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą paniom temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety - dodaje Anna Niemirska. - Do dyspozycji będą także środki do dezynfekcji rąk.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji:

- w Krośnie – 6 lipca, w godzinach od 9:30 do 17:45 przy Hali Widowiskowo-Sportowej, ul. Bursaki 29

- w Jedliczu – 6 lipca, w godzinach od 10:00 do 18:00 przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. T. Kościuszki 1

- w Chorkówce – 7 lipca w godzinach od 9:00 do 16:00 przy Gminnym Ośrodku Kultury, Chorkówka 175

- w Rymanowie – 7 lipca w godzinach od 13:30 do 17:00 przy Urzędzie Gminy, ul. Mitkowskiego 14A

- w Wojaszówce – 8 lipca w godzinach od 8:00 do 12:00 przy Urzędzie Gminy

- w Dukli – 10 lipca w godzinach od 10:00 do 17:00 przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Armii Krajowej 1A

Badania nie wymagają skierowania. Rejestracja pod numerem telefonu: 58 666 24 44 lub na stronie internetowej www.mammo.pl/formularz

tom

 

Partnerzy portalu:

beniaminek2020lostark-logojubiler-jaracz-logologoAnonseKrosnojasion24metkro