Krośnieńskie baseny będą otwarte. Na jakich zasadach? Jakie będą ceny biletów?

wtorek, 30 czerwiec 2020 09:24
Krośnieńskie baseny będą otwarte. Na jakich zasadach? Jakie będą ceny biletów? Tomasz Jefimow - Krosno112.pl

Od soboty (4 lipca) baseny w Krośnie będą otwarte. Nie wszystkie. Po blisko czteromiesięcznej przerwie miłośnicy pływania będą mogli wybrać się na krytą pływalnię przy ul. Wojska Polskiego. Startuje też Kompleks Basenów Bursaki.

Od maja trwały przygotowywania do tego, by baseny zostały otwarte. Na obiektach MOSiR przy ul. Bursaki najpierw usunięto usterki, które były wykryte podczas ubiegłorocznego sezonu. Później rozpoczęto procedurę rozruchową. M.in. niecki zostały wyczyszczone, woda wymieniona.

 

„Bursaki”, w przerwie między sezonami, zostały wzbogacone o nową atrakcję - zamontowana została zjeżdżalnia rodzinna do basenu rekreacyjnego.

Opracowano też procedurę zgodną z wytycznymi reżimu sanitarnego. - W związku z tym, że mamy potężną plażę, potężną powierzchnię lustra wody, to możemy sobie pozwolić na to żeby te baseny otworzyć - mówi Bronisław Baran, wiceprezydent Krosna.

W tym samym czasie z obiektów Kompleksu Basenów Bursaki będzie mogło korzystać około 3,5 tys. osób. - Ale będzie obowiązywała odpowiednia procedura dotycząca korzystania z akwenów wodnych - zastrzega wiceprezydent.

Ograniczona będzie ilość osób w basenach. W części pływackiej na jednym torze nie będzie mogło być więcej niż cztery osoby. - Będziemy też prosili opiekunów (rodziców lub dziadków) małych dzieci, które będą korzystać z brodzika, aby nie wchodzić do niego całą rodziną, tylko maksymalnie jedna osoba - mówi Bronisław Baran.

Wejście na zjeżdżalnie będzie odbywało się z zachowaniem odpowiedniego dystansu. - Będą też stanowiska do dezynfekcji, zewnętrzne przebieralnie i udogodnienia - wylicza wiceprezydent Baran. - Wszystko po to, żeby wszyscy korzystający z kompleksu mieli poczucie bezpieczeństwa.

Wiceprezydent zapowiada, że zarówno godziny otwarcia jak i ceny biletów się nie zmienią. Kompleks Basenów Bursaki będzie otwarty od godz. 9:00 do 20:00. - Ale jeżeli będzie duże zainteresowanie godziny otwarcia mogą być inne - dodaje Bronisław Baran. - Będziemy reagować na bieżąco. Obsługa jest na to przygotowana - zapewnia.

Ceny biletów:

  • - Bilet normalny - 18 zł (po godz. 16 - 15 zł)
  • - Uczniowie, studenci, osoby 60+, niepełnosprawni - 15 zł (po godz. 16 - 10 zł)
  • - Dzieci do 3 lat - 2 zł (po godz. 16 - 1 zł)

- Dzieci wieku od 3 do 7 lat - 10 zł (po godz. 16 - 7 zł)

Dla posiadaczy Krośnieńskiej Karty Mieszkańca:

- Bilet normalny - 12 zł (po godz. 16 - 10 zł)
- Uczniowie, studenci, osoby 60+, niepełnosprawni - 10 zł (po godz. 16 - 8 zł)
- Dzieci wieku od 3 do 7 lat - 7 zł (po godz. 16 - 5 zł)

Również w sobotę (4 lipca) uruchomiona będzie kryta pływalnia przy ul. Wojska Polskiego. Będzie czynna w tych samych godzinach jak przed wybuchem epidemii koronawirusa (do godz. 21). - Z tą różnicą, że do południa, od poniedziałku do piątku, z basenu będą korzystać grupy w ramach programu Powszechnej Nauki Pływania „Umiem Pływać” - zaznacza wiceprezydent Baran.

Podobnie jak w przypadku kompleksu przy ul. Bursaki, godziny otwarcia mogą się zmienić. - Wszystko jest uzależnione od zainteresowania - mówi Bronisław Baran.

Na krytej pływalni przy ul. Wojska Polskiego wprowadzono też procedury reżimu sanitarnego. Oznacza to, że jednorazowo na basenie będzie mogło przebywać 40 osób. Na dużej niecce - 24, na małej - 16.
Ceny biletów nie zmienią się. Godzina pływania od poniedziałku do piątku, do godz. 16 kosztuje 9 zł (7,50 zł ulgowy), od godz. 16:00 do 20:45 oraz w weekendy – 10,50 zł (8,50 zł ulgowy).

tekst i zdjęcia: Tomasz Jefimow