W Iwoniczu-Zdroju basen już jest otwarty. Kompleks w Rymanowie-Zdroju startuje w weekend

czwartek, 02 lipiec 2020 14:39
W Iwoniczu-Zdroju basen już jest otwarty. Kompleks w Rymanowie-Zdroju startuje w weekend Tomasz Jefimow - Krosno112.pl

Nowe uzdrowiskowe baseny odkryte rozpoczynają sezon letni. Kąpielisko w Iwoniczu-Zdroju już działa. Władze rymanowskiego obiektu chcą by basen był czynny już od soboty.

Kąpielisko w Iwoniczu-Zdroju mieści się przy Alei Leśnej. Zostało oddane do użytku 1 lipca ub. roku.

Basen ma kształt dwóch połączonych ze sobą prostokątów przedzielonych niską ścianą, która dzieli basen na dwie części: głębszą o wymiarach 18 na 13 metrów i głębokości od 0,8 do 1,4 metra oraz płytkiej o wymiarach 12 na 10 metrów i głębokości od 0,3 do 0,5 metr.

Fot. UG Iwonicz-Zdrój

Wejście na teren kompleksu rekreacyjnego z placem zabaw jest bezpłatne. Natomiast trzeba zapłacić za wejście do ogrodzonej części basenowej. Ta jest czynna codziennie od godz. 10:00 do 18:00. Ceny biletów się nie zmieniły od ub. roku. Kosztują 10 zł (ulgowy – 6 zł). Dzieci do 3 lat mają wstęp darmowy.

Fot. UG Iwonicz-Zdrój

Bilet zachowuje ważność przez cały dzień. Oznacza to, że jest możliwość wielokrotnego wchodzenia i wychodzenia poza strefę basenową.

Otwarcie kompleksu basenów w Rymanowie-Zdroju zaplanowano na sobotę (4 lipca). - Jesteśmy gotowi, ale wszystko zależy od tego, czy jeszcze w tym tygodniu uda się uzyskać pozwolenie na użytkowanie - zastrzega Paweł Pelczar, dyrektor GOSiR w Rymanowie.

Rymanowski kompleks przy ul. Zdrojowej tworzą trzy niecki basenowe. Są też zjeżdżalnie wodne i inne atrakcje. Na blisko dwuhektarowej działce jest sporo miejsca dla miłośników kąpieli słonecznych.
Nowa atrakcja dla mieszkańców, kuracjuszy i gości uzdrowiska powstała w miejscu, którym basen funkcjonował przez kilkadziesiąt lat.

Zgodnie z obowiązującym aktualnie reżimem sanitarnym na basenach będzie mogło przebywać jednorazowo ok. 700 osób.

Basen będzie czynny codziennie od godz. 9 do 19. Całodniowy bilet dla dorosłych kosztuje 15 zł. Za wstęp dziecka do 3 roku życia trzeba będzie zapłacić 5 zł, do 7 roku życia – 7 zł. Młodzież szkolna, emeryci i renciści za bilet zapłacą 10 zł.

Od godz. 16:00 do 19:00 (nie dotyczy to sobót, niedziel i świąt) obowiązywać będą promocyjne ceny biletów. Wstęp będzie kosztował 10 zł (8 zł ulgowy), 6 zł (dzieci do 7 lat).

 tom

zdjęcia: Tomasz Jefimow, UG Iwonicz-Zdrój