Internetowa usługa "Bezpieczny Autobus"

fot. KGP fot. KGP

“Bezpieczny autobus” to usługa realizowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, która pozwala sprawdzić dane na temat autobusu lub autokaru.

Każdy chce czuć się bezpiecznie w autobusie, którym się porusza, a każdy rodzic chce wiedzieć, że jego dziecko bezpiecznie dotrze na miejsce, gdy żegnają się na przystanku.

Policjanci podczas kontroli technicznych autobusów będą promować witrynę www.bezpiecznyautobus.gov.pl oraz będą zachęcali pasażerów do korzystania z tej usługi.
Autobusy, które przejdą przez kontrolę pozytywnie zostaną oklejone naklejkami “Bezpieczny Autobus” przekazanymi policji przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Od początku istnienia witryny skorzystało z niej ponad 111 tysięcy osób, a sprawdzonych zostało 206 tysięcy pojazdów. Aby otrzymać dane na temat autobusu wystarczy wpisać jego numer rejestracyjny i można dowiedzieć się, czy ma aktualne OC, czy jest oznaczony jako wycofany z ruchu oraz czy ma ważne badanie techniczne. Otrzymany raport można zapisać i wydrukować, korzystanie z usługi jest całkowicie darmowe.

Usługa “Bezpieczny autobus” została uruchomiona w ramach projektu CEPIK 2.0. Polega ona na modernizacji systemu informatycznego Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Prace nad projektem zakończą się w 2016 roku. Planowane jest również uruchomienie przydatnych dla obywateli usług jak sprawdzenie liczy punktów karnych online, informacje o własnym pojeździe oraz sprawdzenie szkoły jazdy.

Przemysław Kandefer, MSW

 

Partnerzy portalu:

beniaminek2020lostark-logojubiler-jaracz-logologoAnonseKrosnojasion24metkro