.

Wypadek na ul. Kopernika w Krośnie. Sprawca przebywa w areszcie

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Trzy osoby zostały ranne w wypadku do którego doprowadził 22-latek w sobotni wieczór w Krośnie. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał około 1,5 promila alkoholu w organizmie. Prawdopodobnie w poniedziałek, zatrzymany kierowca zostanie przesłuchany.

Do dramatycznego wypadku doszło w sobotni wieczór w krośnieńskiej dzielnicy Białobrzegi. 

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fordem mondeo stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w stojącego na poboczu seata - poinformował asp. Paweł Buczyński z KMP Krosno - Do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała zostali przetransportowani 24-letnia kobieta i 29-letni mężczyzna, którzy w momencie zderzenia znajdowali się obok zaparkowanego pojazdu. Niegroźnych obrażeń doznała 17-letnia pasażerka forda, która również została przetransportowana do szpitala. Kierowcą forda był 22-latek. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego około 1,5 promila alkoholu w organizmie. Młody mężczyzna został zatrzymany i obecnie znajduje się w policyjnym areszcie. 

Policjanci ustalają dokładne okoliczności wypadku oraz przesłuchują świadków, by w poniedziałek wykonać dalsze czynności z zatrzymanym. Początkiem tygodnia 22-latkowi zostaną przedstawione zarzuty, a prokurator może skierować wniosek do sądu o tymczasowy areszt.

Niestety 24-latka jest w bardzo poważnym stanie, walczy o życie jednak jej stan po operacji jest stabilny (jest w śpiączce farmakologicznej). Jej 29-letni brat ma poważne złamania stopy i nogi. Na pewno czeka ich wiele operacji i długotrwała rehabilitacja. W lepszym stanie jest 17-latka, która podróżowała fordem ze sprawcą zdarzenia.

Tuż przed wypadkiem trójka rodzeństwa podróżowała ulicą Kopernika. Zatrzymali pojazd, gdy zobaczyli samotnego, małego psa, który stał na poboczu. Chcieli mu pomóc i wezwali patrol Straży Miejskiej. W trakcie oczekiwania na strażników doszło do nieszczęśliwego wypadku, w którym dwójka, z trójki rodzeństwa została poważnie ranna. 

Więcej w artykule: Dramatyczny wypadek w sobotni wieczór. Pijany wjechał w ludzi.

red. fot. Krosno112.pl

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner