.

Sprawca wypadku autobusu w Leszczawie Dolnej w areszcie

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Trzy miesiące spędzi w areszcie kierowca autobusu, który w piątek 17 sierpnia spowodował wypadek w Leszczawie Dolnej. Na miejscu zginęły trzy osoby, a kilkanaście nadal pozostaje w szpitalach.

Sprawca wypadku usłyszał zarzuty i został przesłuchany w charakterze podejrzanego w Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec 42-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 42-latkowi zarzutu sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, której następstwem była śmierć trzech osób. Sąd Rejonowy w Przemyślu na wniosek prokuratora zastosował  wobec obywatela Ukrainy areszt tymczasowy w wymiarze 3 miesięcy. Przestępstwo to jest zagrożone karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w sprawie prowadzone jest przez policjantów z przemyskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

O wypadku informowaliśmy w tym artykule: Wypadek autobusu w Leszczawie Dolnej

Przypomnijmy, że kierowany przez 42-latka autobus marki Man wypadł z drogi i stoczył się ze skarpy. Niestety pomimo udzielonej pomocy medycznej przez służby ratunkowe trzy osoby zmarły na miejscu. Były to dwie kobiety w wieku 30 i 55 lat oraz 31-letni mężczyzna, obywatele Ukrainy, a pozostałe 51 osób zostało przewiezione do szpitali. W dalszym ciągu w Szpitalu Wojewódzkim w Przemyślu pozostało 17 osób, 9 osób wyjechało na Ukrainę, 5 osób zostało zakwaterowanych w jednym z hoteli na terenie Przemyśla. Osoby przebywające na leczeniu w sąsiednich powiatach w ciągu najbliższych dni również sukcesywnie będą opuszczały placówki zdrowia.

red. KMP Przemyśl

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner