Zderzenie dwóch motocyklistów na serpentynach łączących Bóbrkę, Wietrzno i Równe

fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl

W niedzielę (14.10) około godziny 12:45 doszło do zderzenia dwóch jednośladów na drodze łączącej Bórbkę, Wietrzno i Równe na tzw. serpentynach. Na miejsce niezwłocznie udały się służby ratunkowe: medycy SPPR Krosno, strażacy JRG Krosno i policjanci WRD KMP Krosno.

Do zderzenia doszło na tzw. serpentynach łączących Bóbrkę, Wietrzno i Równe. Na czas akcji ratunkowej droga została zablokowana. Obaj motocykliści zostali niegroźnie ranni.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 25-letni kierujący yamahą, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z jednośladem tej samej marki. W wyniku zdarzenia niegroźnych obrażeń doznał 57-letni kierujący yamahą warrior.

Badanie stanu trzeźwości uczestników wykazało, że przewożony przez 25-latka pasażer miał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem, a jednoślad nie ma aktualnych badań technicznych. Policjanci elektronicznie zatrzymali dowód rejestracyjny yamahy, a pojazd został odholowany.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśni prowadzone postępowanie.

red. fot. Jakub Jastrzębski

 

Partnerzy portalu: