KROSNO: Niespokojne popołudnie na drogach. Potrącenie pieszego, rowerzysty, zderzenie aut

fot. Rafał Szubrycht - Krosno112.pl fot. Rafał Szubrycht - Krosno112.pl

Do kilku nieszczęśliwych zdarzeń drogowych doszło we wtorkowe popołudnie w Krośnie. Wszędzie musiały interweniować służby ratunkowe oraz policjanci.

KROSNO skrzyżowanie ul. Niepodległości i ul. Lwowskiej
Około godziny 16:20 tuż przy bazie strażaków doszło do potrącenia 30-latka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 68-letni kierujący osobową hondą, wykonując manewr skrętu w lewo z ul. Lwowskiej w ul. Niepodległości, nie ustąpił pierwszeństwa znajdującemu się na przejściu mężczyźnie, w wyniku czego doszło do potrącenia pieszego. 30-latek z obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Uczestnicy byli trzeźwi. Pierwsi na miejscu zdarzenia byli strażacy z JRG Krosno, którzy do pokonania mieli 50 metrów. Czynności ratownicze prowadzili również medycy SPPR Krosno.

KROSNO ul. Podkarpacka (droga serwisowa tuż przy Panmarze)
Około godz. 16.30 – kolizja drogowa. 31-letni kierujący chevroletem nubia nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z chevroletem captiva. Uczestnicy trzeźwi, nikt nie doznał obrażeń, jednak na miejscu interweniowali strażacy JRG Krosno i medycy SPPR Krosno.

KROSNO skrzyżowanie ul. Podkarpackiej z ul. Tysiąclecia
Około godz. 16.30 – zdarzenie drogowe z udziałem rowerzysty. Wstępnie policjanci ustalili, że przejeżdżający przez przejście dla pieszych 57-letni rowerzysta został potrącony przez 21-letniego kierującego oplem. 57-latek doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala. Uczestnicy byli trzeźwi. Czynności ratownicze podjęli najpierw strażacy z OSP Krosno-Turaszówka, którzy jechali alarmowo do kolizji przy Panmarze. Na miejscu działali również medycy SPPR Krosno oraz strażacy z JRG Krosno i OSP Krosno-Suchodół.

red. fot. Rafał Szubrycht, Maciej Drzyzga

 

Partnerzy portalu: