.

KROSNO: Zderzenie Jimny i Picasso na skrzyżowaniu

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala, po tym jak doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych Suzuki Jimny i Citroena Picasso na skrzyżowaniu ulic Bieszczadzkiej, Reymonta i Polnej.

Do zderzenia pojazdów doszło w środę (12.12) przed godziną 23:00. Kierowcy jadący drogą krajową nr 28 natrafili na niewielkie utrudnienia, jednak zdarzenie wyglądało poważnie.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 44-letni kierujący suzuki jimny, skręcając w lewo nie udzielił pierwszeństwa przejazdu citroenowi, w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Do szpitala została przetransportowana pasażerka citroena oraz 44-latek siedzący za kierownicą suzuki. Kierujący citroenem był trzeźwy. Natomiast 44-letni kierowca suzuki odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości. Mężczyźnie pobrano krew do badań na zawartość alkoholu. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia - poinformował st. asp. Paweł Buczyński z KMP Krosno.

Na miejscu zdarzenia pracowali ratownicy medyczni SPPR Krosno, strażacy JRG Krosno i policjanci WRD KMP Krosno. Do szpitala trafiła pasażerka citroena, którą z samochodu wydobyli strażacy i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Również w wyniku zderzenia poszkodowany został kierowca suzuki. Oboje trafili do krośnieńskiego szpitala.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący citroenem jechał DK28 w kierunku Miejsca Piastowego, natomiast kierujący suzuki jadąc z przeciwnego kierunku rozpoczął manewr skrętu w lewo. Na skrzyżowaniu działała sygnalizacja świetlna.

red. fot. Krosno112.pl

 

Partnerzy portalu: