.

KROSNO: Szczegóły śmiertelnego potrącenia w Polance

fot. KMP Krosno fot. KMP Krosno

Wczoraj po południu, 24-letni kierujący skodą potrącił mężczyznę, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. W wyniku doznanych obrażeń, pieszy zmarł. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 17, na ulicy Popiełuszki w Krośnie (zobacz artykuł KROSNO: Śmiertelne potrącenie mężczyzny w Nowy Rok)

- Wstępnie ustalono, że kierujący skodą, jadąc w kierunku Dobieszyna, potrącił 60-letniego mężczyznę. Kierowca nie udzielił pomocy poszkodowanemu i odjechał. Po chwili na miejsce dotarli ratownicy, jednak pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej, życia pieszego nie udało się uratować - relacjonuje st. asp. Paweł Buczyński z KMP Krosno.

Kilkadziesiąt minut później na miejsce przyjechał mężczyzna, który twierdził, że około godzinę temu potrącił pieszego. 24-letni krośnianin był trzeźwy, a nieudzielenie pomocy poszkodowanemu, tłumaczył doznanym szokiem. Mężczyźnie pobrano krew do badań na zawartość alkoholu oraz środków o podobnym działaniu. 24-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności, w jakich doszło do tego tragicznego zdarzenia. Ciało 60-letniego mieszkańca Krosna zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

red., KMP Krosno

 

Partnerzy portalu: