KROSNO: Pijany 36-latek spowodował kolizję i odjechał

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 36-letni sprawca kolizji drogowej. Kierujący audi zderzył się z seatem, a uciekając wjechał w ogrodzenie.

Wczoraj około godz. 20, na ulicy Pużaka w Krośnie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 36-letni kierujący audi zderzył się z seatem, a następnie odjechał. Kilkaset metrów dalej, na łuku drogi, wpadł w poślizg i uderzył w ogrodzenie.

Sprawca kolizji został ujęty przez świadków. Mężczyzna wyraźnie był pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 36-letniego krośnianina wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. W zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Nietrzeźwi kierujący stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, by stanowczo reagować, gdy osoba pod wpływem alkoholu zamierza prowadzić samochód. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

red. KMP Krosno

 

Partnerzy portalu: