Rowerzysta poważnie ranny po zderzeniu z autobusem

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Rowerzysta został poważnie ranny, po zderzeniu z autobusem do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia, Wyzwolenia i Kolejowej w Krośnie.

Aktualizacja: Policja ustaliła, że rowerzysta poruszał się ulicą Kolejową od strony ulicy Krakowskiej

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku, do którego doszło w środę (26.06) około godziny 5:45. Policjanci wstępnie przyjęli wersję, że rowerzysta jechał od strony ul. Krakowskiej ulicą Kolejową, jednak nie ma takiej pewności. Zostanie zabezpieczony monitoring z okolicznych ulic. Jedna ze świadków widzących zdarzenie poinformowała nas, że rowerzysta poruszał się ulicą Tysiąclecia, jednak policjanci ustalili, że uszkodzenia pojazdów wskazują na zderzenie czołowe. Kierowca autobusu, jadąc ulicą Kolejową od strony dworca zupełnie nie widział rowerzysty. Policjanci wciąż ustalają okoliczności zdarzenia.

Kierujący rowerem uderzył głową w przednią szybę autobusu. Niestety jego stan jest bardzo poważny. Po udzieleniu mu pomocy medycznej na miejscu zdarzenia został przewieziony do szpitala. 

Pomocy rannemu rowerzyście udzielili świadkowie, kierowca autobusu, a następnie strażacy JRG Krosno i Zespół Ratownictwa Medycznego SPPR Krosno.

Na miejscu zdarzenia nadal pracują policjanci oraz technik kryminalistyki. Skrzyżowanie jest częściowo zablokowane. 

 red. fot. Krosno112.pl

 

Partnerzy portalu: