Wypadek z autobusem. 38-letni rowerzysta nie żyje

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Niestety nie udało się uratować życia 38-letniego rowerzysty, który zderzył się w środowy poranek z autobusem na skrzyżowaniu ulic Kolejowej, Tysiąclecia i Wyzwolenia w Krośnie.

Aktualizacja: Policja ustaliła, że rowerzysta poruszał się ulicą Kolejową od strony ulicy Krakowskiej

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godziny 5:45. Policjanci wstępnie przyjęli wersję, że 38-letni rowerzysta jechał od strony ul. Krakowskiej ulicą Kolejową, jednak nie ma takiej pewności. Zostanie zabezpieczony monitoring z okolicznych ulic. Jedna ze świadków widzących zdarzenie poinformowała nas, że rowerzysta poruszał się ulicą Tysiąclecia, jednak policjanci ustalili, że uszkodzenia pojazdów wskazują na zderzenie czołowe. 62-letni kierowca autobusu, jadąc ulicą Kolejową od strony dworca, wykonywał manewr skrętu w lewo, w ulicę Tysiąclecia. Jak twierdzi, zupełnie nie widział rowerzysty. Policjanci wciąż ustalają okoliczności zdarzenia.

38-latek uderzył głową o szybę autobusu. Pierwszej pomocy udzielili mu kierowca autobusu, świadkowie zdarzenia, a nastepnie strażacy i zespół ratownictwa medycznego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, pomimo tego zmarł. 

Czynności wyjaśniające dokładne przyczyny zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora. Kierujący autobusem był trzeźwy.

O wypadku informowaliśmy w artykule: Rowerzysta poważnie ranny po zderzeniu z autobusem.

red. fot. Krosno112.pl

 

Partnerzy portalu: