Dachowanie w Krościenku Wyżnym. 27-latek był kompletnie pijany

fot. Maciej Drzyzga - Krosno112.pl fot. Maciej Drzyzga - Krosno112.pl

Około 3,2 promila alkoholu miał 27-latek w wydychanym powietrzu. Mężczyzna doprowadził do dachowania swojego pojazdu w Krościenku Wyżnym na ulicy Południowej, w środę przed południem.

W środę (19.09) po godzinie 11. służby ratownicze zostały wezwane do dachowania pojazdu w Krościenku Wyżnym. Wpierw pomocy mężczyźnie udzielili świadkowie zdarzenia, następnie na miejsce przybyli medycy SPPR Krosno, strażacy z Krosna i Krościenka Wyżnego. Mężczyzna został zabrany do szpitala. 

- Obrażenia jakich doznał 27-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego nie zagrażają jego życiu - mówi asp. sztab. Paweł Buczyński z KMP Krosno - Okazało się jednak, że kierujący jest pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że w jego organizmie jest około 3,2 promile alkoholu.

 

Mężczyzna teraz odpowie przed sądem. Uczestnik ruchu drogowego, który nie zachowując należytej ostrożności, spowoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, popełnia wykroczenie karane grzywną. Znajdując się pod wpływem alkoholu, grozi mu również kara aresztu lub ograniczenia wolności.

O dachowaniu informowaliśmy już w artykule KROŚCIENKO WYŻNE: Dachowanie osobówki na Południowej. 

red., fot. Maciej Drzyzga

 

Partnerzy portalu: