Piesza potrącona w nocy na skrzyżowaniu Lwowskiej i Podkarpackiej

fot. ilustracyjne - Krosno112.pl fot. ilustracyjne - Krosno112.pl

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w nocy, w Krośnie na skrzyżowaniu ulicy Podkarpackiej (DK28) z ulicą Lwowską. Obywatelka Ukrainy została potrącona przez kierowcę osobowego renault. Ranna kobieta trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty, na niedzielę (19/20.10.2019). Służby ratunkowe oraz policjanci zostali powiadomieni o potrąceniu kobiety. 

Pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy JRG Krosno (sekcja ratownictwa technicznego), którzy udzielili KPP rannej kobiecie. Następnie przekazano ją załodze kretki pogotowia. Stan kobiety wymagał hospitalizacji.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 19-letni kierujący renaultem, jadąc w kierunku Jasła, potrącił kobietę. Wstępnie ustalono, że 23-latka przebiegała przez jezdnię na czerwonym świetle. Kobieta doznała obrażeń i została przetransportowana do krośnieńskiego szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 1,5 promila alkoholu w jej organizmie. Kierujący renaultem był trzeźwy. Pracujący na miejscu policjanci zabezpieczyli ślady oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Szczegółowe okoliczności zdarzenia pozwoli wyjaśnić prowadzone postępowanie.

red. fot. KMP Krosno

 

 

Partnerzy portalu: