Ciężarówka wjechała w osobówkę. Wśród rannych sportowiec Marcin Wilusz

fot. Pomoc Drogowa Gex-Hol fot. Pomoc Drogowa Gex-Hol

Kierowca ciężarówki wjechał w bok samochodu osobowego, w którym jako pasażer podróżował znany sportowiec Marcin Wilusz. Niestety obrażenia jego jak i kierowcy okazały się na tyle poważne, że najbliższe dni spędzą w szpitalu.

Do zderzenia pojazdów doszło około godziny 2:00 w środę (6.11) na rondzie w Miejscu Piastowym (skrzyżowanie DK19 i DK28). 

303-198369

Kierujący ciężarówką wjeżdżając na rondo od strony Dukli, nie zachował odpowiedniej ostrożności i uderzył w bok samochodu osobowego marki Renault, które jechało w kierunku Iwonicza. W osobówce na miejscu pasażera podróżował Marcin Wilusz, znany kierowca sportowy z Revline Racing Team. Uderzenie było na tyle mocne, że Wilusz jak i kierowca potrzebowali natychmiastowego przewiezienia do szpitala. 

303-198368

- Do zdarzenia doszło dzisiaj przed godz. 2 w nocy na rondzie św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym. Pracujący na miejscy policjanci ustalili, że 32-letni obywatel Węgier kierujący samochodem ciężarowym marki mercedes wyjeżdżając z ul. Dukielskiej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z kierującym samochodem marki renault, jadącym z ul. Krośnieńskiej. Kierujący byli trzeźwi. Do szpitala z obrażeniami przewieziony został kierujący renaultem oraz jego pasażer. Sprawca ukarany mandatem - informuje Patrycja Kandefer z KMP Krosno.

Na miejscu działania ratownicze podjęli medycy z dwóch zespołów ratownictwa medycznego, strażacy z OSP KSRG Miejsce Piastowe i JRG Krosno. Czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia prowadzą funkcjonariusze WRD KMP Krosno. 

Na czas działań ratowniczych i czynności wyjaśniających przejazd przez rondo był mocno utrudniony.

red. fot. Pomoc Drogowa Gex-Hol, OSP KSRG Miejsce Piastowe

 

Partnerzy portalu: