Kolejne zdarzenie samochodu z sarną. Zwierzę nie przeżyło

fot. pixabay fot. pixabay

W środę (27.11) na ul. Korczyńskiej w Krośnie doszło do kolizji, której przyczyną było wtargnięcie sarny na jezdnię. Zwierzę wybiegło z pobliskich zarośli wprost pod koła renaulta. Kierujący nie odniósł żadnych obrażeń.

Wczoraj około godz. 8, dyżurny krośnieńskiej jednostki został powiadomiony o kolizji drogowej na ul. Korczyńskiej w Krośnie. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 45-letni kierujący renaultem, jadąc w kierunku centrum miasta, zderzył się z przebiegającą przez jezdnię sarną. Kierowca nie odniósł obrażeń, ale zwierzę nie przeżyło.

Przypominamy, że jesień to okres, w którym zwierzęta leśne wędrują w poszukiwaniu pożywienia oraz nowego miejsca bytowania. Szczególnie często można je spotkać na duktach przebiegających przez tereny leśne oraz przydrożne zarośla. Zwierzęta największą aktywność wykazują po zmroku i o świcie. Pamiętajmy, że po wtargnięciu na jezdnię jednego, pozostała część stada może podążać za swoim przewodnikiem, powodując zagrożenie dla przejeżdżających kierowców.

Widząc znaki ostrzegające przed występowaniem dzikiej zwierzyny, zwolnijmy i obserwujmy najbliższe otoczenie drogi. Zwiększy to naszą szansę na skuteczne ominięcie zwierzęcia, które oślepione światłami reflektorów, wtargnie na jezdnię i straci orientację.

W sytuacji, gdy mimo wszystko dojdzie do zderzenia ze zwierzęciem, zachowajmy szczególną ostrożność. Ranne zwierzę może być agresywne i nas zaatakować. Wezwijmy wówczas odpowiednie służby, gdyż za niedopełnienie tego obowiązku może nam grozić wysoka grzywna, a nawet kara aresztu.

red. KMP Krosno

 

Partnerzy portalu: