Tragedia na krośnieńskim skrzyżowaniu: W szpitalu zmarł jeden z kierowców

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Niestety nie udało się uratować życia kierowcy audi. Mężczyzna zmarł w szpitalu. Drugi kierowca, z citroena przebywa w szpitalu. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w poniedziałek (20.01) około godziny 21:40 na ważnym krośnieńskim skrzyżowaniu ulic: Podkarpackiej, Czajkowskiego i Składowej.

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładne przyczyny tragicznego zdarzenia. Wiadomo już, że 39-letni kierowca audi jadąc w kierunku Miejsca Piastowego, wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, gdy w tym czasie z ulicy Składowej wyjeżdżał z lewoskrętu kierowca citroena, któremu włączyło się zielone światło. Z zapisu monitoringu widać, że audi poruszało się ze znaczną prędkością.

W wyniku zderzenia się pojazdów, audi uderzyło w słup sygnalizacji świetlnej, a kierowca pozostał w pojeździe. Jego stan był krytyczny, po przewiezieniu do szpitala zmarł. Natomiast citroen po zderzeniu się z audi uderzyło w skrzynkę niedziałającego fotoradaru. 32-letni kierowca citroena wypadł na jezdnię. Mężczyzna również trafił do szpitala.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 39-letni kierowca audi nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej nadającej sygnał czerwony, wjechał na skrzyżowanie i zderzył się z prawidłowo jadącym citroenem - relacjonuje zdarzenie asp. sztab. Paweł Buczyński z KMP Krosno. 

W działaniach ratowniczych uczestniczyli medycy SPPR Krosno, strażacy JRG Krosno (GCBARt, GBARt. GBA), OSP Krosno-Suchodół (GBA), OSP Krosno-Białobrzegi (GLBAw) oraz policjanci WRD i KMP Krosno. Skrzyżowanie zostało w pełni odblokowane około godziny 1:00 w nocy.

red. fot. Rafał Szubrycht, Maciej Drzyzga

 

Partnerzy portalu: