Kolizja ciężarówki na łuku DK19. Kilkugodzinna akcja strażaków

sobota, 02 maj 2020 06:04
fot. OSP KSRG Dukla fot. OSP KSRG Dukla

Ponad trzy godziny zablokowana była DK19 pomiędzy Duklą, a Tylawą po tym jak przed godziną 3:00 na łuku drogi w Nowej Wsi doszło do kolizji ciężarówki, w wyniku której uszkodzony został zbiornik paliwa. Około godziny 6:30 ruch zaczął odbywać się wahadłowo.

Straż pożarna i policja została zadysponowana do kolizji drogowej w sobotę 2 maja 2020 r. Do zdarzenia doszło na łuku drogi na granicy miejscowości Nowa Wieś i Trzciana w gminie Dukla, w tym samym miejscu, gdzie miał miejsce tragiczny wypadek cysterny dokładnie rok temu (kliknij)

Kierujący ciężarowym Volvo jadąc w kierunku Dukli na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w przydrożną skarpę. W wyniku zderzenia rama naczepy rozcięła zbiornik paliwa, a cały zestaw zablokował możliwość przejazdu innym pojazdom. 

Na miejscu działania podjęli strażacy z OSP KSRG Dukla (GBARt Mercedes, SLBus Renault) oraz JRG Krosno (GBARt Scania, SLRchem Iveco), którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przystąpili do przepompowywania paliwa z uszkodzonego zbiornika (około 300 litrów) oraz neutralizacji oleju napędowego rozlanego na drodze. Po rozpięciu ciągnika z naczepą przez Pomoc Drogową strażacy przystąpili do ostatecznego uprzątnięcia miejsca zdarzenia. 

Tuż przed godziną 6:30 ruch pojazdów na DK19 odbywał się wahadłowo. Na miejscu swoje czynności wykonywali policjanci KP Dukla.

red. Krosno112.pl
fot. OSP KSRG Dukla