Mężczyzna przygnieciony przez ciągnik. Między innymi Ratownik 10 w akcji

poniedziałek, 25 maj 2020 17:24
fot. OSP KSRG Wesoła fot. OSP KSRG Wesoła

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Wesołej (pow. brzozowski), gdzie mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik. Interweniowały służby ratunkowe w tym zespół Ratownik 10 z bazy LPR w Sanoku.

R E K L A M A

Służby ratunkowe zostały powiadomione około godziny 10:30, w poniedziałek 25 maja. Podczas zjeżdżania z górki, ciągnik przewrócił się i przygniótł mężczyznę. Potrzebna była pomoc w jego wydostaniu spod pojazdu. 

Zdarzenie opisali strażacy z OSP KSRG Wesoła:

Wyjazd GBA MAN + QUAD z przyczepką do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. QUAD z przyczepką okazał się niezbędnym pojazdem, szybki transport sprzętu medycznego, ratowników, oraz bezpieczna i szybka ewakuacja poszkodowanego na przyczepce w asyście Ratowników z LPR do oddalonego miejsca lądowania Ratownik 10.
Pomógł także w trakcie podnoszenia ciągnika zabezpieczając go na wyciągarce. W trakcie ewakuacji osoby z pod ciągnika pomocna była każda para rąk, służb przybyłych na miejsce. Przy użyciu poduszek powietrznych z OSP Barycz ciągnik został bezpiecznie uniesiony, a mężczyzna ewakuowany z pod ciągnika.

- Do wypadku doszło około 10:30 w Wesołej. 68-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego kierując ciągnikiem rolniczym, podczas zjeżdżania z górki doprowadził do przewrócenia pojazdu, który go przygniótł. Zdarzenie miało miejsce poza drogą publiczną - mówi asp. szt. Monika Dereń z KMP Krosno. - Mężczyzna doznał obrażeń. Śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala w Brzozowie.

Na miejscu działania podjęły służby:
- LPR HEMS Sanok "Ratownik 10"
- JRG Brzozów (GBARt, GBA, SLRR)
- OSP KSRG Wesoła (GBA, quad)
- OSP KSRG Barycz (GBA)
- KPP Brzozów

red. fot. OSP KSRG Wesoła, Wojciech Lubas