Potrącenia pieszego w Rymanowie i rowerzysty w Głowience [AKTUALIZACJA]

środa, 01 lipiec 2020 19:46
fot. OSP KSRG Posada Dolna fot. OSP KSRG Posada Dolna

Prawie w tym samym czasie doszło do dwóch potrąceń w Rymanowie (ul. Rynek - DK28) i w Głowience (ul. Pogórze). Potrzebna była interwencja służb ratunkowych.

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzeń do których doszło w środę wieczorem w dwóch miejscowościach powiatu: w Rymanowie i Głowience. 

- Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 19.30, na ul. Bieleckiego w Rymanowie. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 21-letnia kierująca oplem, nie zachowała należytej ostrożności i na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła mężczyznę - relacjonuje asp. szt. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie61-letni pieszy doznał obrażeń i został przetransportowany do krośnieńskiego szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

W Rymanowie na DK28 (ul. Rynek/ ul. Bieleckiego) doszło do potrącenia mężczyzny przez kierującą samochodem marki opel. Do zdarzenia doszło na pasach. Mężczyzna trafił do szpitala. 

Natomiast w Głowience doszło do potrącenia 13-letniego rowerzysty na ul. Pogórze, który wjechał wprost przed maskę samochodu. Chłopiec trafił do szpitala na badania.

W obu przypadkach w akcjach ratunkowych uczestniczyły zespoły ratownictwa medycznego SPPR Krosno oraz policjanci WRD KMP Krosno. W Rymanowie w akcji uczestniczyli również strażacy z OSP KSRG Posada Dolna i OSP KSRG Rymanów i JRG Krosno oraz policjanci KP Rymanów i technik kryminalistyki. 

Ruch na DK28 odbywał się wahadłowo.

red.
fot. OSP KSRG Posada Dolna
fot. OSP KSRG Rymanów
fot. Anna Płoucha