Z życia służb

Ochotnicza Straż Pożarna w Świerzowej Polskiej zrealizowała zakup nowoczesnych ubrań specjalnych i sprzętu strażackiego. Dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz dotacji z Gminy Chorkówka, udało się zakupić sześć kompletów ubrań specjalnych Scantex Raptor NXT Gold, motopompę szlamową Honda WT-30X oraz aluminiową drabinę nasadkową. W ramach programu "5000+ dla OSP" realizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji został zakupiony zestaw dydaktyczny z kamerą termowizyjną SEEK Reveal FirePRO, natomiast dzięki środkom z Ministerstwa Sprawiedliwości i Gminy Chorkówka zakupionych zostało pięć par rękawic strażackich. Zakupiono również dwie pary butów specjalnych, które zostały dofinansowane m.in. przez Nadleśnictwo Dukla.

W środę (9.10) na terenie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4 w Krośnie "Naftówka" odbyła się coroczna Munduriada szkół średnich organizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa w Krośnie. To już czwarta edycja wydarzenia. W tym roku wzięło udział 5 szkół z Krosna, Iwonicza i Rymanowa.

Po wieloletnich staraniach udało się w końcu wyremontować garaż w remizie OSP Jasionka. Powiększeniu uległa również brama wyjazdowa.

Uporczywie padający deszcz nie przeszkodził kilkudziesięciu uczestnikom charytatywnego rajdu rowerowego i spływu kajakowego służb mundurowych. Rajd odbył się w sobotę 5 października, na trasie Sanok - Brzozów - Krosno - Wojkówka - Frysztak. 

Wyjątkowe I Międzynarodowe Zawody w Ratownictwie

sobota, 05 październik 2019 16:14

Bez zbędnego napięcia i w duchu zdrowej rywalizacji odbyły się I Międzynarodowe Zawody w Ratownictwie, które odbyły się na terenie czterech miejscowości w sobotę 5 października. 

Sam wójt gminy Mateusz Liput zajechał nowym, pięknym, strażackim Volvo pod remizę OSP Krościenko Wyżne. Nowy nabytek przybył z firmy Bocar w Częstochowie do Krościenka Wyżnego w piątek 4 października, wczesnym wieczorem. 

Piknik Charytatywny na rzecz OSP Kobylany

środa, 02 październik 2019 17:22

W sobotę 28 września, w Kobylanach w gminie Chorkówka odbył się Piknik charytatywny na rzecz OSP Kobylany. 

Kilkudziesięciu strażaków, policjantów i strażników miejskich zabezpieczało pielgrzymów, którzy przybyli do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie, w związku z Pielgrzymką Róż Żywego Różańca Archideicezji Przemyskiej.

Strona 1 z 114
 

Partnerzy portalu: