.

Z życia służb

Ćwiczenia Obronne na terenie Gminy Korczyna

piątek, 14 czerwiec 2019 19:23

W dniu 14 czerwca na terenie gminy Korczyna odbyły się Gminne Ćwiczenia Obronne. Przeprowadzono je w dwóch etapach.

Problem z wyjącą syreną OSP Korczyna. Część mieszkańców z nowo wybudowanego osiedla skarży się na uciążliwą strażacką syrenę, która wzywa druhów do pożarów, wypadków i tak jak ostatnio, dość częstych podtopień. Problem pojawił się w ostatnich latach, gdy przy remizie wybudowano nowe osiedle, a zamieszkują je w większości młode małżeństwa z dziećmi. Mieszkańcy skarżą się, że syrena wyje nawet w nocy i nie mogą spać. We wtorek (11 czerwca) strażacy wydali komunikat. 

KROSNO: Piłkarskie zmagania mundurowych

wtorek, 11 czerwiec 2019 11:18

Między innymi krośnieńscy policjanci i strażacy uczestniczyli w III Międzynarodowych Rozgrywkach Piłkarskich o puchar IPA Regionu Krosno. W zawodach uczestniczyli mundurowi z Jasła, Sanoka oraz goście z Włoch i Słowacji. Imprezę zorganizowano na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie.

8 czerwca w godzinach od 9:00 do 13:00 przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie odbyła się IV edycja akcji "Ratujemy=Dajemy".

IX zawody o puchar Dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Krośnie zostały przeprowadzone w dniu 7 czerwca 2019 roku inaugurując w ten sposób imprezy na rynku w ramach Dni Krosna.

Powstaje film dokumentalny pt. "Lutek. Legenda Biszczadów" o wieloletnim gospodarzu "Chatki Puchatka" i ratowniku Grupy Bieszczadzkiej GOPR. Twórcy potrzebują wsparcia.

Była wspaniała atmosfera, zabawa i współzawodnictwo. Po raz 10-ty w słowackim Svidniku odbyły się "Nocne Zawody Strażackie" o Puchar Prezesa DHZ. W strażackich konkurencjach, które odbywały się w sobotni wieczór, 1 czerwca wzięli udział również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pustynach. Zobaczcie fotorelację z zawodów.

Wiele uśmiechów i radości mieszkańcom Poraju i okolicznych miejscowości sprawił II Piknik Rodzinny w Poraju, w gminie Chorkówka. Inicjatorami i organizatorami byli strażacy z OSP Poraj oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Poraju. Impreza trwała do późnych godzin nocnych. Zapraszamy na fotorelację.

Strona 1 z 106
 

Partnerzy portalu: