Z życia służb

Ochotnicza Straż Pożarna w Posadzie Dolnej zakupiła hełmy strażackie w ramach dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Policyjne ćwiczenia w Czarnorzekach

wtorek, 19 listopad 2019 14:59

W minionym tygodniu krośnieńscy policjanci uczestniczyli w ćwiczeniach dotyczących przeciwdziałania aktom terrorystycznym. Funkcjonariusze doskonalili umiejętności poszukiwawcze i pościgowe w terenach górzystych. Głównym zadaniem dowodzących była trafna ocena sytuacji oraz koordynacja prowadzonych działań.

14 listopada 2019r. w Zespole Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie podsumowano realizację dwóch projektów realizowanych w ubiegłym roku szkolnym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu operacyjnego Wiedza Edukacja i Rozwój 2014-2020.

30 listopada o godzinie 9:00 na Hali Sportowej SP w Głowience odbędzie się VIII Powiatowy Turniej Siatkówki jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Grudniowe powołanie zakończy nabór żołnierzy - ochotników do 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” w tym roku. Już od dzisiaj we wszystkich Wojskowych Komendach Uzupełnień na Podkarpaciu można zgłaszać się, aby rozpocząć procedurę wstąpienia w szeregi podkarpackich „Terytorialsów”. Chętni do aktywnego spędzenia czasu w szeregach WOT rozpoczną szkolenie już 7 grudnia br.

8 listopada rozpoczęło się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. Mieszkańcy Gminy Miasta Krosna zdecydują w ten sposób, które z projektów zostaną sfinansowane z puli 2 mln złotych. Swoje propozycje zgłosili m.in. strażacy ochotnicy z Krosna: w projekcie ogólnomiejskim – OSP Białobrzegi, a w projektach dzielnicowych - OSP Turaszówka, OSP Polanka i OSP Suchodół. Głosy można oddawać do 2 grudnia 2019 roku.

W rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego zachowano większość obecnie obowiązujących regulacji dotyczących kontroli drogowej. Głównym celem zmian jest doprecyzowanie dotychczasowych procedur działania np. policji.

31 października 2019 r. Wójt Gminy Korczyna przekazał strażakom z OSP KSRG Korczyna urządzenie ratownicze (rozpieracz ramieniowy) zakupione przez gminę Korczyna na potrzeby jednostki. Jest to pierwszy eDraulic w OSP na terenie naszego powiatu. 

Strona 1 z 116
 

Partnerzy portalu: