.

Z życia służb

W dniu 19 czerwca br. około godz. 9.00 do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krośnie dotarła informacja o przeciekających wałach przeciwpowodziowych w miejscowości Bzianka (gmina Rymanów) wzdłuż koryta rzeki Wisłok. O awarii powiadomiła wszystkich syrena na zaporze Besko w Sieniawie, włączona do sytemu ostrzegania ludności. Na zagrożonym terenie policja ogłosiła komunikaty o zagrożeniu powodzią i ewakuacji ludności. Następnie do akcji zostały zadysponowane jednostki OSP z gminy Rymanów oraz KM PSP w Krośnie, które po rozpoznaniu sytuacji w terenie rozpoczęły układanie worków z piaskiem i rękawów wodnych w celu podwyższenia korony wałów przeciwpowodziowych i ich zabezpieczenia przed przeciekaniem. Na szczęście był to tylko scenariusz ćwiczeń zarządzonych przez Starostę Krośnieńskiego, których tematem była realizacja zadań określonych w powiatowym planie operacyjnym funkcjonowania powiatu w warunkach zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny.

Ford Transit dla OSP Nowa Wieś

wtorek, 18 czerwiec 2019 22:06

Druhowie z OSP w Nowej Wsi w gminie Rymanów wzbogacili się o lekki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Ford Transit. „Nowy” pojazd zastąpi wysłużonego „Żuka”. Samochód jest używany, ale w bardzo dobrym stanie technicznym i dobrze wyposażony.

W niedzielę 16 czerwca 2019r., strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dukli świętowali jubileusz 130-lecia istnienia jednostki. Uroczystości rozpoczęły się mszą w kościele O.O. Bernardynów, następnie strażacy przemaszerowali przez Duklę, a pod remizą odbył się uroczysty apel, gdzie oficjalnie przekazano nowy samochód na podwoziu Scanii oraz wręczono odznaczenia zasłużonym strażakom. W uroczystości uczestniczył m.in. Wicepremier Piotr Gliński.

Ćwiczenia Obronne na terenie Gminy Korczyna

piątek, 14 czerwiec 2019 19:23

W dniu 14 czerwca na terenie gminy Korczyna odbyły się Gminne Ćwiczenia Obronne. Przeprowadzono je w dwóch etapach.

Problem z wyjącą syreną OSP Korczyna. Część mieszkańców z nowo wybudowanego osiedla skarży się na uciążliwą strażacką syrenę, która wzywa druhów do pożarów, wypadków i tak jak ostatnio, dość częstych podtopień. Problem pojawił się w ostatnich latach, gdy przy remizie wybudowano nowe osiedle, a zamieszkują je w większości młode małżeństwa z dziećmi. Mieszkańcy skarżą się, że syrena wyje nawet w nocy i nie mogą spać. We wtorek (11 czerwca) strażacy wydali komunikat. 

KROSNO: Piłkarskie zmagania mundurowych

wtorek, 11 czerwiec 2019 11:18

Między innymi krośnieńscy policjanci i strażacy uczestniczyli w III Międzynarodowych Rozgrywkach Piłkarskich o puchar IPA Regionu Krosno. W zawodach uczestniczyli mundurowi z Jasła, Sanoka oraz goście z Włoch i Słowacji. Imprezę zorganizowano na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie.

8 czerwca w godzinach od 9:00 do 13:00 przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie odbyła się IV edycja akcji "Ratujemy=Dajemy".

IX zawody o puchar Dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Krośnie zostały przeprowadzone w dniu 7 czerwca 2019 roku inaugurując w ten sposób imprezy na rynku w ramach Dni Krosna.

Strona 1 z 106
 

Partnerzy portalu: