.

Strażacka Jazda Nocą dla chorej Hani

fot. archiwum K112.pl fot. archiwum K112.pl

12 marca 2016r. o godzinie 18:00, odbędzie się "Strażacka Jazda Nocą dla Hani". W trakcie charytatywnej imprezy odbędzie się kwesta na rzecz chorej na nowotwór złośliwy dwuletniej Hani Gancarz.

Rodzice Hani wystosowali list z prośbą o pomoc:

W grudniu ubiegłego roku wykryto u Hani nowotwór złośliwy, noszący nazwę "NEUROBLASTOMA". Dziewczynka przebywała w Klinice Onkohematologii w Rzeszowie. Guz, który znajduje się w śródpiersiu, między kręgosłupem, lewym płucem i ścianą klatki piersiowej, uciska na serce na wysokości lewego przedsionka i rdzeń kręgowy wskutek czego Hania przestała chodzić.

Oprócz guza w klatce piersiowej, Hania ma przerzuty do kości sklepienia czaszki i prawej kości biodrowej. Dziewczynka przeszła operacje, gdzie pobrano jej wycinek guza, pobrano biopsje i założono jej ujście CCŻ (centralny cewnik żylny), który umieszczony jest w głównej żyle klatki piersiowej. Dzień po operacji Hania rozpoczęła intensywną chemioterapię, która odbywa się co 10 dni. 2 razy przetoczono jej krew. Z Rzeszowa skierowano ją do Krakowa. Hanię czeka jeszcze długie leczenie i przeszczep komórek macierzystych. Za półtora miesiąca czekają ją nowe badania obrazowe w celu oceny na ile chemioterapia działa.

ROKOWANIA: po intensywnej chemioterapii guz i przerzuty mogą zniknąć lub zmniejszyć się do minimum, żeby móc go usunąć.
Obecnie Hania czuje się dobrze i próbuje na nowo uczyć się chodzić. Gorąco wierzymy i modlimy się, że Hania wyzdrowieje.

Rodzice Hani

Na rafineryjnym parkingu w Jedliczu przeprowadzone zostaną pokazy ratownictwa technicznego, będzie można zapoznać się z wyposażeniem wozów strażackich przybyłych na akcję. Po pokazach sznur samochodów strażackich z jednostek OSP z terenu województwa podkarpackiego przejedzie ulicami gminy Jedlicze. Poniżej trasa przejazdu:

Serdecznie zapraszamy wszystkie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej do wzięcia udziału w charytatywnej akcji 12 marca. W celu potwierdzenia uczestnictwa prosimy o kontakt:
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
telefon: 536 518 968

12715419 809960285782697 5168329778822600234 n

red.

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner