KM PSP Krosno: Rekordowa akcja Ratujemy=Dajemy!

Fot. Adrian Socha - Krosno112.pl Fot. Adrian Socha - Krosno112.pl

Około 30 litrów krwi oddali uczestnicy akcji krwiodawstwa "Ratujemy=Dajemy" przeprowadzonej na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Zebrana krew będzie wykorzystana dla poszkodowanych w wypadkach w okresie wakacyjnym. Głównymi dawcami byli strażacy zawodowi i ochotnicy, nie zabrakło również policjantów i mieszkańców Krosna. 

W sobotnie popołudnie 4 czerwca, padł rekord zebranej krwi przez RCKK Rzeszów - jeszcze nigdy nie udało się pobrać tak dużej ilości krwi w autobusie! 

Zarejestrowano 84 potencjalnych dawców krwi, a 64 przystąpiło do donacji. Dzięki tej imponującej ilości krwiodawców udało się zebrać około 30 litrów krwi. 

Prócz głównego celu imprezy udało się przeprowadzić wiele pokazów sprzętu ratowniczego, wykładów edukacyjnych. W czasie imprezy na placu KM PSP, odbył się m.in. pokaz zorganizowany przez grupę ratownictwa wysokościowego "KROSNO 1".

Strażacy z JRG PSP Krosno, zaprezentowali proces ewakuacji poszkodowanego z wraku pojazdu który wcześniej uległ poważnemu wypadkowi.

Na wydarzenie przybyli również motocykliści z Riders of Flames Chapter Krosno - motocyklowego klubu strażaków.

Nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach. Zorganizowano dla nich wiele gier i zabaw. W tym lanie wodą do celu, czy też przejażdżka quadem.

Strażacy Dariusz Liput i Damian Urbanek z podkarpackiej kadry w Sporcie Pożarniczym przeprowadzili pokaz wspinania na trzecie piętro za pomocą drabiny hakowej.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele służb ratowniczych m.in. KMP Krosno oraz goście nadbrygadier Bogdan Kuliga, były Komendant Wojewódzki PSP.

Osoby które podzieliły się "cząstką siebie" wzięły udział w loterii w której każdy z darczyńców wygrał zestaw nagród ufundowanych przez sponsorów. Niektórzy zasłużeni strażacy zostali odznaczeni.

Zbiórkę krwi zorganizował klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Komendzie Miejskiej PSP w Krośnie.

Jeśli nie mogliście uczestniczyć w akcji "Ratujemy=Dajemy" w najbliższą środę 8.06 na krośnieńskim Rynku znów stanie Krwiobus w ramach studenckiej "Wampiriady". Szczegóły pod linkiem. Zapraszamy!

 red. | fot. Adam Hejnar, Adrian Socha, Radosław Sowiński

 

Galeria

 

Partnerzy portalu:

beniaminek2020lostark-logojubiler-jaracz-logologoAnonseKrosnojasion24metkro