DOBIESZYN: IV szkolenie z pierwszej pomocy dla MDP

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Już po raz czwarty Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z gminy Jedlicze uczestniczyły w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które odbyło się tradycyjnie w Dobieszynie. W ćwiczeniach wzięło udział około 70 osób. Gospodarzem szkolenia była jednostka OSP Dobieszyn.

IV szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z gminy Jedlicze odbyło się tradycyjnie w dobieszyńskim Domu Ludowym. Młodzi adepci ochrony przeciwpożarowej szkoleni byli przez ratowników z Maltańskiej Służby Medycznej.

Szkolenie podzielone było na część teoretyczną oraz praktyczną. Maltańczycy krok po kroku przedstawili jak należy postępować z nieprzytomną osobą. To bardzo cenna wiedza, która przekazywana młodym strażakom może zaowocować w przyszłości niejednym uratowanym życiem. 

W szkoleniu wzięli udział młodzi strażacy z większości jednostek OSP z terenu gminy Jedlicze oraz gościnnie MDP z OSP KSRG Krosno-Turaszówka.

Choć szkolenie zorganizowane było dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wśród słuchaczy znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych na czele z panią burmistrz Jolantą Urbanik, jej zastępcą Ryszardem Zagórskim oraz przewodniczącym Rady Miejskiej Piotrem Woźniakiem. 

Na szkoleniu obecni byli również przedstawiciele Zarządu Gminnego OSP dh Józef Tucki, dh Marek Maciejowski, dh Karol Krygowski.

Ochotnicza Straż Pożarna w Dobieszynie słynie z profesjonalnej organizacji dużych imprez charytatywnych (m.in. "Strażacy dla Hani") oraz szkoleń dla MDP. Profesjonalnie było i tym razem, dlatego młodzi strażacy na koniec szkolenia nagrodzili druhów miejscowej jednostki gromkimi brawami. Nasz portal po raz czwarty był patronem medialnym szkolenia.

red. | fot. Krosno112.pl

 

Partnerzy portalu: