Jubileusz 120-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczepańcowej

fot. Adam Hejnar - Krosno112.pl fot. Adam Hejnar - Krosno112.pl

Radosne święto w Szczepańcowej. W sobotę 2 września 2017r. obchodzono jubileusz 120-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w tej miejscowości. Na uroczystość przybyli mieszkańcy jak również wielu znamienitych gości.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczepańcowej powstała w 1897.  Jednostka założona przez ówczesnego wójta wsi przy pomocy i wsparciu kilkudziesięciu mieszkańców nabyła sikawkę ręczną oraz kilka parcianych lniano - konopnych węży tłoczących, bosaków i wiader. Tak rozpoczęła się historia OSP Szczepańcowa. 

O godzinie 14:00 uroczystości rozpoczęły się w kościele parafialnym, po czym strażacka defilada pod dowództwem dh Janusza Litwina i akompaniamencie Orkiestry Dętej z Miejsca Piastowego przeszła na plac przy remizie OSP. 

Meldunek o rozpoczęciu uroczystości od dh Janusza Litwina (prezes ZOG ZOSP RP w Iwoniczu-Zdroju i dowódca zmiany II w JRG Krosno) przyjął dh Jan Kilar Prezes ZOP ZOSP RP w Krośnie, by po chwili przy odegranym hymnie Związku OSP RP wciągnąć na maszt związkową flagę. 

Prezes OSP dh Kazimierz Gładysz powitał zebranych gości oraz przypomniał rys historyczny jednostki

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń dla strażaków:
- "Za zasługi dla pożarnictwa",
- "Strażak wzorowy",
- "Za wysługę lat"
- "Młodzieżowa drużyna pożarnicza"

Strażaccy kapelani wręczyli Krzyże Zasługi Orderu Św. Floriana.

Przybyli do Szczepańcowej goście złożyli gratulacje i życzenia dla wszystkich strażaków ochotników, którzy poświęcają się bezinteresownie na rzecz pomocy potrzebującym. 

Historię oraz więcej informacji o jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczepańcowej dowiecie się klikając: OSP KSRG Szczepańcowa.

Kliknij: GALERIA ZDJĘĆ z Jubileuszu Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczepańcowej

 

 

 

 

 

red. | fot. Adam Hejnar - Krosno112.pl

 

Partnerzy portalu:

beniaminek2020lostark-logojubiler-jaracz-logologoAnonseKrosnojasion24metkro