.

Sukces Orkiestry Dętej OSP z Miejsca Piastowego

fot. Karolina Sznajder fot. Karolina Sznajder

W X Wojewódzkim Przeglądzie Strażackich Orkiestr Dętych powiat krośnieński reprezentowała Orkiestra Dęta OSP z Miejsca Piastowego, która decyzją jury zakwalifikowała się do kolejnego, etapu przeglądu w przyszłym roku.

Dziewięć orkiestr z terenu województwa podkarpackiego zaprezentowało 25-minutowy repertuar konkursowy. Według wylosowanej kolejności wystąpiły orkiestry dęte z Jaćmierza, Tryńczy, Markowej, Beska, Gaci, Miejsca Piastowego, Pakoszówki, Łopuszki Wielkiej i Ropczyc. Ocenie podlegały także występy zespołów mażoretek, które towarzyszyły orkiestrom.


Spośród 9 zespołów, jury wytypowało sześć orkiestr, które będą reprezentować województwo podkarpackie na przeglądzie międzywojewódzkim w roku 2018. Będą to orkiestry z Ropczyc, Jaćmierza, Gaci, Beska, Tryńczy i Miejsca Piastowego.

Warto podkreślić, że Orkiestra OSP Miejsce Piastowe jest jedynym zespołem, który regularnie i z powodzeniem reprezentuje powiat krośnieński w wojewódzkich i regionalnych przeglądach strażackich orkiestr dętych. Tym razem również wywalczyła awans do następnego szczebla przeglądu.

red., fot. Karolina Sznajder

 

Partnerzy portalu: