KROSNO: Nowa karetka dla niemowlaków i wcześniaków w Szpitalu

środa, 15 listopad 2017 10:43
fot. Wojewódzki Szpital Podkarpacki fot. Wojewódzki Szpital Podkarpacki

Krośnieński Szpital wzbogacił się nową karetkę neonatologiczną wraz wyposażeniem. Nowoczesny Mercedes Sprinter posiada m.in. innowacyjne elementy mechaniczne, pozwalające w łatwiejszy i bardziej komfortowy sposób przewozić noworodki.

Nowoczesny ambulans spełnia wszelkie najnowsze wymogi techniczne, medyczne i ekologiczne. Jego podstawowym wyposażeniem jest specjalistyczny inkubator wraz z kompletem sprzętu medycznego, w tym m.in. respirator transportowy, pompy infuzyjne, pulsoksymetr czy kardiomonitor. Jest to jedna z dwóch takich karetek w naszym województwie. Drugą posiada jedynie rzeszowski Szpital Pro-Familia.

Karetka neonatologiczna jest wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny najwyższej klasy dzięki, której możliwy jest transport dzieci nawet w bardzo ciężkim stanie. Na pokładzie takiego ambulansu mali pacjenci mają zapewnioną opiekę medyczną jak na oddziale intensywnej opieki.

W 2016 roku zespół wyjazdowy - Karetki "N" ze Szpitala w Krośnie wykonał 150 wyjazdów. Wszystkie takie wyjazdy ratują życie i zdrowie wcześniaków oraz noworodków. Karetka neonatologiczna będzie transportować dzieci zarówno na terenie województwa podkarpackiego, jak i poza jego granice.

Samochód wraz z wyposażeniem kosztował 757 641 zł i został zakupiony w ramach projektu „Regionalne Centrum Południowego Podkarpacia "Kobieta i Dziecko" – wysokospecjalistyczna opieka zdrowotna”, która została współfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

 red., Wojewódzki Szpital Podkarpacki w Krośnie