Przekazano trzy nowe karetki dla krośnieńskiego Pogotowia Ratunkowego

fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart przekazała w poniedziałek 5 lutego do użytkowania 13 ambulansów oraz 13 urządzeń do kompresji klatki piersiowej zakupionych dla pięciu dysponentów zespołów ratownictwa medycznego w 2017 roku ze środków pochodzących z budżetu wojewody podkarpackiego - w ogólnej kwocie 6 500 000 zł. Do Samodzielnego Publicznego Pogotowia w Krośnie trafiły trzy nowe karetki typu C.

Zakupione nowoczesne ambulanse oraz urządzenia do kompresji klatki piersiowej w celu doposażenia zespołów ratownictwa medycznego w specjalistyczny sprzęt medyczny pozwolą zapewnić właściwy standard oraz wysoki poziom udzielanych świadczeń zdrowotnych przez podstawowe, dwuosobowe, zespoły ratownictwa medycznego.

Starostwo Powiatowe w Krośnie z przeznaczeniem dla Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie otrzymało 1 500 000 zł z tego:
– 1 350 000 zł na zakup 3 ambulansów typu C - Renault Master wraz z wyposażeniem
– 150 000 zł na zakup 3 urządzeń do automatycznej kompresji klatki piersiowej

- Ufam, że te zakupy przyczynią się do poprawy warunków pracy dla ratowników, ale także wpłynął na realizację zadań Państwowego Ratownictwa Medycznego – powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Nowoczesny sprzęt, nowoczesne pojazdy to nie tylko bezpieczeństwo pacjentów, to również bezpieczeństwo zespołów ratownictwa medycznego. 

Krośnieńskie Pogotowie Ratunkowe w ostatnich trzech miesiącach w sumie zakupiło pięć fabrycznie nowych ambulansów, co pozwoliło znacząco odnowić tabor.

red. PUW w Rzeszowie, fot. Radosław Sowiński

 

Partnerzy portalu: