8,5 mln złotych z Ministerstwa Sprawiedliwości dla podkarpackich OSP

Archiwum Krosno112.pl Archiwum Krosno112.pl

Z dniem 2 lutego 2018 r. rozpoczął się nabór wniosków o dotacje ze środków Funduszu Sprawiedliwości na wyposażenie jednostek OSP z województwa podkarpackiego.

Ogólnopolski program ogłoszony przez Mnisterstwo Sprawiedliwości jest kontynuacją projektu realizowanego z samorządami województwa małopolskiego. Dotychczas za kwotę 10 mln zł zakupiono m.in. 600 zestawów ratowniczych i ponad 200 defibrylatorów, które będą służyć strażakom OSP z województwa małopolskiego.

W ogłoszonym naborze dla województwa podkarpackiego jest zabezpieczone 8,5 mln zł na zakup sorzętu ratowniczego, niezbędnego do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu zdarzenia.

Wnioski mogą składać gminy i miasta na prawach powiatu. Należy je przesłać jak najszybciej, bowiem do 26 lutego 2018 r. muszą dotrzeć do Ministerstwa Sprawiedliwości.

W Krośnie, firma Nopex wykonuje bezpłatne wyceny sprzętu ratowniczego. Wszelkie pozostałe informacje i wzór wnoiosku zawarte są w biuletynie Ministerstwa Sprawiedliwości (kliknij: TUTAJ).

red.

 

Partnerzy portalu: