BARWINEK: Ćwiczenia strażaków tuż przy granicy ze Słowacją

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

We wtorek (22.05) na terenie Nadleśnictwa Dukla w Barwinku strażacy z powiatu krośnieńskiego oraz brzozowskiego odbyli ćwiczenia z zakresu pożaru lasu. W manewrach brali udział strażacy zawodowi jak również ochotnicy.

Do pozorowanego pożaru lasu, tuż przy granicy ze Słowacją zadysponowano kilkanaście zastępów z JRG Krosno, JRG Brzozów oraz jednostek OSP z terenu gminy Dukla (Dukla, Równe, Tylawa, Barwinek, Jasionka, Wietrzno) w sumie kilkudziesięciu strażaków. W działania zaangażowani zostali również pracownicy Nadleśnictwa Dukla.

Celem ćwiczeń było sprawdzenie skuteczności systemu alarmowania, dysponowania sił i środków do zdarzeń, doskonalenie umiejętności prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych na terenach kompleksów leśnych w bardzo trudnym, górzystym terenie, współdziałanie z innymi służbami, zapewnienie zaopatrzenia w wodę do celów gaśniczych a w szczególności doskonalenie umiejętności z zakresu przepompowywania wody na duże odległości.

Przebieg ćwiczeń obserwowali przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie oraz kierownictwo Komendy Miejskiej PSP w Krośnie. Nadzór i ocenę prowadzonych działań gaśniczych kompleksu leśnego sprawowali oficerowie z Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie.

Wykaz sił i środków:
- JRG Krosno (GCBA Renault, GBA Mercedes, SLOp Nissan, SLKw Fiat)
- KM PSP Krosno (SLOp Mitsubishi)
- KW PSP Rzeszów (SLOp Nissan)
- JRG Brzozów (GBA Star)
- OSP KSRG Dukla (GBA Mercedes, SLBus Renault, Quad Polaris)
- OSP KSRG Równe (GBARt MAN, GLM Renault, GLM Tarpan, Quad CF-Moto)
- OSP Tylawa (GBARt Star)
- OSP Barwinek (GBA Star)
- OSP Jasionka (GCBM Liaz)
- OSP Wietrzno (GBA Star)

red. fot. Krosno112.pl

Galeria

 

Partnerzy portalu: