OSP Łężany z nowym samochodem bojowym

fot. Sławomir Farbaniec - Krosno112.pl fot. Sławomir Farbaniec - Krosno112.pl

W niedzielę (8.07) pod Domem Ludowym w Łężanach odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie nowego samochodu pożarniczego dla jednostki OSP Łężany.

Niedzielną uroczystość w Łężanach rozpoczęła Msza Święta, po której nastąpił przemarsz pod Dom Ludowy. Tam odbyło się oficjalne przekazanie jednostce OSP Łężany nowego lekkiego samochodu bojowego marki Mercedes Sprinter.

Akt przekazania odczytał wójt Gminy Miejsce Piastowe Marek Klara. Po tym nastąpiło wręczenie kluczyków i dowodu rejestracyjnego na ręce komendanta OSP Łężany. Kierowca jednostki z Łężan oficjalnie zaprezentował samochód i przetestował sygnalizację świetlno-dźwiękową.

Podczas uroczystości głos zabrali m. in. Komendant Miejski PSP w Krośnie starszy brygadier Mariusz Bieńczak, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Adam Skiba, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie Jan Kilar, przedstawiciel Straży Pożarny miejscowości Zlate (Słowacja) Jan Hircak i w imieniu posłanki na Sejm RP Joanny Frydrych - Mateusz Burzyński.

Jednostka OSP Łężany serdecznie podziękowała wszystkim osobom, które były zaangażowane w zakup nowego samochodu pożarniczego poprzez wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków. Uroczystość zakończyła się wpisami do księgi pamiątkowej.

red., fot. Sławomir Farbaniec - Krosno112.pl

 

Galeria

 

Partnerzy portalu:

beniaminek2020lostark-logojubiler-jaracz-logologoAnonseKrosnojasion24metkro