.

OSP Świerzowa Polska: Strażacy rozdawali odblaski

fot. OSP Świerzowa Polska fot. OSP Świerzowa Polska

Około 38% wszystkich ofiar wypadków drogowych w Polsce stanowią „niechronieni” uczestnicy ruchu drogowego. Na tę grupę należy zwrócić szczególną uwagę, ponieważ w przeciwieństwie do poruszających się samochodami, osoby te nie są osłonięte karoserią samochodu, nie mogą liczyć na działanie poduszek powietrznych ani pasów bezpieczeństwa. Strażacy z OSP Świerzowa Polska postanowili zadbać o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów rozdając im opaski odblaskowe.

W ciągu trzech dni akcji rozdali dwieście opasek odblaskowych oraz ulotki informacyjne. Swoje działania prowadzili od środy (8.08) do piątku (10.08) w godzinach wieczornych na ulicach Świerzowej Polskiej. - Osoby napotkane przez nas nie kryły zdziwienia i zaskoczenia. Każdy bardzo chętnie przyjął od nas element odblaskowy - relacjonuje dh Adam Hejnar, naczelnik OSP Świerzowa Polska. 

Strażacy składają podziękowanie firmom, które wsparły akcję:

- Agencja Reklamowa KROSART Tomasz Penar

- Pomoc Drogowa Auta Zastępcze GEX-HOL Waldemar Gąsiorowski

Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa na drogach i wzrost świadomości związanej z byciem widocznym poprzez zachęcenie dzieci, młodzieży i dorosłych do noszenia odblasków. 

red., fot. OSP Świerzowa Polska

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner