.

Niebawem XII Międzynarodowe Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych Euroregionu „Karpaty” ŁUPKOWSKIE STRZELBY 2018

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

W dniach 19 – 21 września 2018 roku, na strzelnicy Zakładu Karnego w Łupkowie odbędą się XII Międzynarodowe Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych Euroregionu „Karpaty” – ŁUPKOWSKIE STRZELBY 2018.

PATRONAT KROSNO112

Funkcjonariusze formacji mundurowych z Polski, Słowacji, Ukrainy i Węgier już po raz dwunasty spotkają się w Bieszczadach, by dowieść swoich umiejętności strzeleckich.

Gdy w 2000 roku podkarpacka Służba Więzienna organizowała pierwszy turniej na strzelnicy Zakładu Karnego w Łupkowie, nikt nie spodziewał się, że wykroczy on poza granice Polski. Wtedy były to zawody powiatu sanockiego a w roli gości wystąpili zaprzyjaźnieni funkcjonariusze ze słowackiego Preszowa. Dziś to jedna z większych tego typu imprez w kraju. I chociaż od 2006 roku jej oficjalna nazwa to Międzynarodowe Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych Euroregionu KARPATY, wśród uczestników i sympatyków imprezy wciąż popularniejsze jest określenie Łupkowskie Strzelby.

Organizatorami zawodów są – Służba Więzienna, NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, Biuro Podkarpackiego Zarządu Wojewódzkiego LOK, Sekcja Strzelecka CWKS Legia. Patronat nad imprezą objęli:

Zbigniew Ziobro – Minister Sprawiedliwości Rzeczypospolitej Polskiej
gen. Jacek Kitliński – Dyrektor Generalny Służby Więziennej

W zawodach biorą udział trzyosobowe drużyny męskie i kobiece. Uczestnicy na co dzień pełnią służbę w formacjach mundurowych i broń jest na stałe wpisana w ich życie. Zawody stają się dla każdego z nich okazją do zweryfikowania swoich umiejętności, ale również do popularyzacji strzelectwa, jako dyscypliny sportowej oraz utrwalania
w społeczeństwie wizerunku odpowiedzialnego i godnego zaufania użytkownika broni palnej.

Organizatorzy szacują, że w zawodach weźmie udział ok. 100 zawodników. Po raz pierwszy na Łupkowskiej Strzelnicy zjawią się drużyny Węgierskiej Policji.
Jak podkreślają wszyscy uczestniczący w zawodach – to nie wyniki końcowe stanowią o sile łupkowskiej imprezy. Dużo ważniejsze są nawiązane i zacieśniane znajomości między uczestnikami. W dobie wspólnej Europy

i zacierających się granic ta służba w rejonie przygranicznym nabiera międzynarodowego wymiaru. Wielu z tutaj obecnych na zawodach w poprzednich latach doświadczyło już na własnej skórze, że dużo łatwiej jest podołać takim zadaniom, gdy po drugiej stronie granicy jest ktoś kogo się zna i można liczyć na jego pomoc.

Zawodnicy będą rywalizować w konkurencjach indywidualnych i drużynowych w strzelaniu z pistoletu centralnego zapłonu kal. 9 mm i karabinka automatycznego kal. 5,56 mm, w kategoriach kobiecej i męskiej. Broń i amunicję zapewnia jeden z kluczowych partnerów w organizacji zawodów Fabryka Broni „Łucznik” Radom. W tym roku zawodnicy będą posługiwać się najnowszymi konstrukcjami radomskiej zbrojowni – karabinkiem MSBS Grot i pistoletem PR-15 Ragun. Łączność na czas zawodów zapewnia firma AKSEL Sp. z o.o. – polski partner firmy Motorola.

Podczas zawodów nowe rozwiązanie w dziedzinie monitoringu wizyjnego Służba Więzienna będzie testować z firmą MiwiURMET. Tradycyjnie już „Łupkowskie Strzelby” to miejsce, w którym firmy związane ze służbami mundurowymi prezentują swoje technologie i dają możliwość sprawdzenia ich działania podczas pokazów. W tym roku wśród wystawców znajdziemy między innymi CENZIN, MASKPOL, LUBAWA S.A., PAGACZ DEFENCE GROUP. Pełna lista partnerów „Łupkowskich Strzelb”, jak również bieżące informacje o zawodach na www.strzelbylupkow.pl

red. SW

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner