.

OSP BARWINEK: Trwa rozbudowa remizy

fot. OSP Barwinek fot. OSP Barwinek

Niedawno strażacy z OSP Barwinek w Gminie Dukla pozyskali ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Jelcz. Samochód wzmocni potencjał ratowniczy jednostki. Jednak aby samochód mógł w pełni spełniać swoją rolę, potrzebna jest rozbudowa remizy, której podjęli się druhowie jednostki i mieszkańcy Barwinka.

Dzięki staraniom Zarządu OSP w Barwinku na wakacjach ruszyła rozbudowa budynku. Nowa część będzie składać się z pomieszczenia garażowego na duży samochód ratowniczo-gaśniczy, a na piętrze ma być rozbudowana sala dla dzieci i młodzieży.

Bezpłatnie strażacy własnymi siłami i sprzętem rozpoczęli rozbudowę budynku. Do pomocy ruszyli również mieszkańcy Barwinka - sympatycy OSP. Dzięki sprawnej pracy zniwelowano już działkę, wylano fundamenty i płytę denną. Obecnie stawiane są już ściany. Koniec prac i oddanie do użytku nowej części budynku przewidziane jest na przyszły rok.

Strażacy z OSP Barwinek serdecznie dziękują:

Rozbudowa remiza nie udałaby się bez zaangażowania i nieopisanej pomocy burmistrza Gminy Dukla, pana Andrzeja Bytnara i radnego Bogdana Gocza, którzy widząc ogromne zaangażowanie społeczności lokalnej w tę inicjatywę, sami bardzo mocno ją wspierają. Strażacy OSP Barwinek dziękują również sympatykom OSP: radnemu sejmiku wojewódzkiego Dariuszowi Sobierajowi, który nigdy nie odmówił pomocy i wspierał wszelkie inicjatywy. Podziękowania kierujemy również w stronę radnego powiatowego Zenona Fedaka, który jest zawsze do dyspozycji i pomaga zawsze kiedy jest taka potrzeba. Szczególne podziękowania składamy firmie Bruk-Bet z Tarnowa, która udzieliła rabatu na zakup pustaków oraz pani Katarzynie Skowron za bardzo sprawne przeprowadzenie wszystkich procedur. Ta ważna dla jednostki OSP inwestycja nie byłaby możliwa gdyby nie mieszkańcy Barwinka, którzy czynnie biorą udział w rozbudowie naszej remizy. Dziękujemy!

Do końca inwestycji jeszcze długa droga. Każdy kto chciałby ją wesprzeć może się bezpośrednio kontaktować z druhami OSP. 

red. fot. Krosno112.pl / OSP Barwinek

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner