.

Policjant szkolił strażaków z zakresu regulacji ruchu drogowego

fot. KMP Krosno fot. KMP Krosno

Około 30 strażaków wzięło udział w szkoleniu z zakresu regulacji ruchu podczas prowadzonych akcji ratowniczych. Wydawanie poleceń uczestnikom ruchu drogowego w czasie prowadzonych działań ratowniczych – to zagadnienie, z którym mierzyli się strażacy ochotnicy podczas zorganizowanego dla nich szkolenia. Zajęcia przeprowadził naczelnik krośnieńskiej drogówki – kom. Krzysztof Belczyk.

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy kom. Krzysztof Belczyk prowadził szkolenie dla strażaków ochotników. Zajęcia dotyczące sygnałów i wydawania poleceń uczestnikom ruchu drogowego w czasie prowadzonych działań ratowniczych, zorganizowano w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie.

Szef krośnieńskiej drogówki omówił zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w czasie wykonywania czynności na drodze. Przedstawił ponadto zagadnienie współpracy służb w zakresie prowadzenia regulacji ruchu drogowego.

W zajęciach uczestniczyło około 30 druhów ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu krośnieńskiego i Krosna. Szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznych ćwiczeń. Celem przedsięwzięcia było przygotowanie uczestniczących w nim strażaków ochotników do działań związanych z regulacją ruchem podczas prowadzonych akcji ratowniczych.

red. fot. KMP Krosno

 

Partnerzy portalu: