.

Karetka z Pogotowia Ratunkowego trafiła do krośnieńskiego szpitala

fot. SPPR Krosno fot. SPPR Krosno

Mercedes Sprinter 313 CDI z 2003 roku o przebiegu około 327 000 kilometrów i wartości 13 200 zł służący do tej pory w Samodzielnym Publicznym Pogotowiu Ratunkowym w Krośnie zasilił flotę Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie. Decyzję o nieodpłatnym przekazazaniu ambulansu podjął Zarząd Powiatu Krośnieńskiego.

W dniu 23 stycznia Zarząd Powiatu Krośnieńskiego podjął uchwałę w sprawie nieodpłatnego przekazania ambulansu sanitarnego dla Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie.

Karetka była własnością Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie. Samochód wart jest według szacunków 13 200 zł. Jest to Mercedes Sprinter 313 CDI z 2003 r. (pierwsza rejestracja w kwietniu 2004r.) o przebiegu około 327 000 km. 

Z uwagi na to, że starosta krośnieński Jan Pelczar jest członkiem Rady Społecznej krośnieńskiego szpitala doskonale zna jego problemy i potrzeby, dlatego podjęto decyzję o nieodpłatnym przekazaniu ambulansu.

– Mając na uwadze trudną sytuację ekonomiczną krośnieńskiego szpitala i kierując się troską o dobro mieszkańców powiatu krośnieńskiego, którzy są pacjentami lecznicy, Zarząd Powiatu przychylił się do prośby dyrekcji szpitala – powiedział, uzasadniając przyjęcie uchwały starosta Jan Pelczar. Mamy nadzieję, że karetka uzupełni tabor szpitalny i jeszcze długo będzie służyła jednostce.

red. SP Krosno, fot. SPPR Krosno

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner